21 Ocak 2019 Pazartesi 01:20
 
  • 5,332 TL

  • 6,066 TL

  • 220,47 TL

  • 98.455

Öncekiler Sonrakiler

7'Sİ DAHİL 20 KİŞİ TUTUKLANDI

7'si dahil 20 kişi tutuklandı
22 Şubat 2018 Perşembe 22:00

.

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, PKK/KCK Silahlı Terör Örgütü’yle bağlantılı kişileri ortaya çıkarmak amacıyla yürütülen soruşturma kapsamında, PKK/KCK Terör Örgütü için önemli sayılan günlerde, örgütün talimatları doğrultusunda faaliyette bulundukları, örgütün canlı ve etkin kalmasını sağlamak adına toplumsal olaylar, sosyal medya aracılığıyla propaganda, açlık grevleri, anma etkinlikleri, sözde tecrit uygulamalarını protesto gibi planlı ve sistematik eylemlerde bulunarak, örgüt adına hareket ettikleri iddia edilen 21 şüpheli hakkında 9 Şubat günü yakalama kararı çıkartıldı.


Örgütsel materyaller ele geçirildi

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda D.B., M.A., E.G., M.A., Ş.B., A.Y., A.S., M.U., C.Ç., H.D., Z.A., D.B.K., İ.B., Ç.B., M.Y., M.Z.Ü., T.D., R.T., M.P.,  isimli toplam 20 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Operasyon kapsamında şüphelilerin üzerlerinde ve evleri ile HDP Gebze İlçe Başkanlık binasında yapılan aramalarda, yasaklı nitelikte çok sayıda kitap, dergi, broşür, yasaklı olmayan ancak PKK/KCK Silahlı Terör Örgütü’nün amaç ve faaliyetleri doğrultusunda hazırlanmış birçok yayın, pankart ve afiş, hem elebaşları Abdullah Öcalan’a hem de güvenlik güçlerimiz tarafından öldürülmüş teröristlere ait resim ve posterler, birçok dijital materyal, döviz ve 9 mm. çaplı 1 adet kuru sıkı tabanca ele geçirildi.


20 kişi tutuklandı
Gözaltına alınan 20 kişiden, emniyette işlemleri tamamlanan 6’sı salı günü, 7’si ise çarşamba günü geri kalan 7'side dün adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen ve aralarında HDP Gebze ilçe başkanları D.A., M.A. ve ilçe yöneticileri M.A., B.T., Z.A., M.Z.Ü.’nün de olduğu toplam 20kişi tutuklandı.

Bu haber 2688 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ