01 Haziran 2020 Pazartesi 01:14

ACI HABERLER PEŞ PEŞE GELDİ

Acı haberler peş peşe geldi
28 Kasım 2019 Perşembe 11:45

5 şehit

PKK/YPG terör örgütünün Suriye sınırından bulunan Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesindeki Tekçe Hudut Karakolu'na havanla düzenlediği saldırıda iki asker şehit olurken, iki asker ile bir doktor ise yaralandı. Öte yandan Hakkari ile Çukurca arasında bulunan Davuş Tepe Üs Bölgesi'ne yıldırım isabet etmesi sonucu iki asker şehit oldu, 13 asker yaralandı. Milli Savunma Bakanlığı ise Pençe Harekâtı bölgesine yıldırım düşmesi sonucu bir askerin şehit olduğunu açıkladı.

 


ÜS BÖLGESİNE YILDIRIM DÜŞTÜ

 

Olay, dün gece, Hakkari ile Çukurca ilçesi arasında bulunan, yol güvenliğinin sağlandığı Davuş Tepe Üs Bölgesi'nde meydana geldi. Hakkari ve çevresinde yağmur etkili olurken, üs bölgesine yıldırım isabet etmesi sonucu iki asker şehit oldu, 13 asker de yaralandı. Yaralı askerler, helikopterle bölgeden alınıp, önce Fatih Kışlası'na buradan da ambulanslarla Hakkari Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, tedaviye alınan yaralı askerleri ziyaret edip, başhekim ve doktorlardan sağlık durumlarıyla ilgili bilgi aldı. Ziyaretinin ardından gazetecilere açıklama yapan Akbıyık, "İlkinde mevziye yıldırım düşüyor. Yıldırımın düşmesinden hemen sonra orada bulunan askerlere yardım etmek için giden diğer grup askerlere de yıldırım isabet ediyor" dedi. MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI AÇIKLAMA YAPTI İçişleri Bakanlığı, Hakkari'de yıldırım düşmesi sonucu iki jandarma personelinin şehit olduğunu duyurdu. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada "Hakkari merkez ilçe Davuş Tepe Üs bölgesinde yıldırım düşmesi sonucu iki jandarma personelimiz şehit olmuştur. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve milletimize sabır ve başsağlığı dileriz" denildi.

MSB: 1 KAHRAMAN SİLAH ARKADAŞIMIZ ŞEHİT OLMUŞTUR

 

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan diğer açıklamada ise "Pençe Harekâtı bölgesinde, 28 Kasım 2019 tarihinde yıldırım düşmesi sonucu bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" denildi.

Bu haber 1187 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ