24 Mayıs 2018 Perşembe 18:48
 
  • 4,782 TL

  • 5,619 TL

  • 199,47 TL

  • 101.762

Öncekiler Sonrakiler

AMAN DİKKAT...

Aman dikkat...
09 Haziran 2017 Cuma 14:11

Dolandırıcıların bu oyunu çok can yakar

Gün geçmiyor ki dolandırıcılar canımızı yakmak için yeni bir yöntem bulmasın.

Son günlerde sosyal medyada da paylaşılan dolandırıcılık yöntemi akıllara durgunluk verecek cinsten. Siz siz olun tedbiri elden bırakmayın.


DOLANDIRICILARIN YENİ YÖNTEMİ...


Arabanızı satılığa koydunuz. AHMET dedi ki 70 bin lira veririm. Tamam dediniz anlaştınız. AHMET, sizden hesap numarası istedi ve 70 bin lirayı hesabınıza gönderdi. Açıklamaya da 41 xy plakalı ....marka aracın satış bedeli yazdı. Buluştunuz aracın devri için tam notere gideceksiniz AHMET 'benim cenazem var, ona gitmem gerekiyor. Sen satışı kuzenim MEHMET'e ver.' dedi.


Sizde  nasıl olsa para geldi diyerek MEHMET'e aracın devrini yaptınız. Noter sözleşmesinde parayı eksiksiz aldım kısmını da bir güzel imzaladınız. 3 gün sonra AHMET, sana ihtar göndererek '3 gün önce  41 X....plakalı araç için sana 70 bin TL yolladım. Aracın satışını hala bana vermedin.Paramı iade et' dedi. Savcıya başvuruyorsun AHMET ile MEHMET arasında akrabalık yok. Telefon tespiti yok. Beraber fotoğrafları yok vs hiç bir bağ bulamıyorlar. Yani görünürde ortada dolandırıcılık suçu yok. 70 bin TL'yi de ödeyeceksin mecbur. MEHMET de diyor ki ben parayı elden verdim aha bu da resmi noter belgesi kendisi eksiksiz parayı aldığını kabul ediyor. Şimdi araba da gitti, 70 bin de. Çık işin içinden.


Bu haber 2317 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET