18 Mart 2019 Pazartesi 23:36
 
Öncekiler Sonrakiler

ASAYİŞ UYGULAMALARINDA POLİS GÖZ AÇTIRMIYOR

Asayiş uygulamalarında polis göz açtırmıyor
27 Mart 2018 Salı 10:00

.

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde ülke genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen asayiş uygulamasında haklarında çeşitli hapis cezaları bulunan 59 kişi yakalandı.


Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi.

Genel güvenlik ve asayişin sağlanması için suç ve suçlarla mücadele kapsamında büyük önem arz eden aranan şahısların yakalanması ve süratle adalete teslim edilmesi hususuna yönelik, Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde; Ülkemiz genelinde eş zamanlı olarak çeşitli suçlardan aranan şahısların yakalanması amacı ile planlanan operasyon ile ilimizde Asayiş Şube Müdürlüğümüz organizesinde; Asayiş Şube, Özel Harekat, Çevik Kuvvet Şube, Muhabere ve Elektronik Şube Müdürlükleri ile Başiskele, Çayırova, Darıca, Derince, Dilovası, Gebze, Gölcük, İzmit, Karamürsel, Kartepe ve Körfez İlçe Emniyet Müdürlükleri personelinin katılımı ile Toplam (108) ekip ve (366) personelin katılımı ile 22-24.03.2018 tarihleri arasında operasyonlar yapılmıştır.


Yapılan operasyonlarda; Başta ‘Adam Öldürme, Gasp / Yağma, Cinsel Suçlar, Mala Karşı İşlenen Suçlar, FETÖ/PDY Terör Örgütü Üyesi Olmak’ üzere çeşitli suçlarından aranan ve haklarında (1) ila (15) yıl arası kesinleşmiş hapis cezaları bulunan toplam  ( 59 ) Aranan Şahıs yakalanarak gözaltına alınmış olup  (97) yakalama emrinin gereği yapılmıştır.


Ayrıca aranan bir şahsın ikametinde yapılan aramada;  (1) adet 9 mm çaplı Ruhsatsız Tabanca, şarjörü ve 16 adet fişek elde edilmiştir.


Daire Başkanlığınız göndermiş olduğu Cinsel Suçlardan Aranan Şahısların tetkikinde (3) Şahsın halen cezaevinde bulunduğu, (5) şahsın yurt dışında bulunduğu ve bu şahıslardan (3) şahıs hakkında ilgili birimler tarafından kırmızı bülten düzenlendiği anlaşılmıştır.


Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü olarak İlimiz genelinde suçun önlenmesi ve faillerinin yakalanmasına yönelik çalışmalarımız kararlılıkla sürdürülecektir.


Bu haber 1649 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ