27 Mayıs 2018 Pazar 02:44
 
  • 4,707 TL

  • 5,492 TL

  • 196,80 TL

  • 103.200

Öncekiler Sonrakiler

AYYAŞLAR PARKLARI MEKAN TUTTU

Ayyaşlar parkları mekan tuttu
13 Eylül 2016 Salı 00:09

Parklar artık güven vermiyor

İlimizde başta Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olmak üzere ilçe belediyeleri yeşil alanlar konusunda oldukça hassas. Belediyeler yeni yaşam alanları, parkları hayata geçirmek için var güçleri ile çabalarken ayyaşlar da diğer yandan bu mekanlara tabiri caizse çökmeye, kendileri için mekanlar yaratmaya devam ediyor.


İzmit Yahya Kaptan Mahallesi gerçekten yeşil dokusu ile kentimizin en önemli mahallerinden biri. Havaların mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği şu günlerde tatile gidemeyen vatandaşları tek uğrak yerleri park ve çay bahçeleri. Ancak son günlerde Yahya Kaptan Mahallesi'ndeki parklara dadanan ayyaşlar vatandaşları tedirgin ediyor. Belediyelerin vatandaşların oturup dinlenmesi için yaptığı yeşil alanlar ve parklar berduşların ve ayyaşların istilasına uğramış durumda. Bu bölgeyi kendilerine mesken tutanlar aydınlatma lambalarını da kırarak bölgeyi karartıyor ve sonrada alkol alıp keyif çatıyorlar. Lambaların yanmaması nedeni ile karanlıkta kalan bölgelerin akol alanlar tarafından işgal edilmesi atandaşları tedirgin ediyor ve bu bölgelerden elini ayağını çekmek zorunda kalıyor. Yetkililerin bir an önce halkın kullanımı için yapılan bu bölgeleri ayyaşlardan temizlemesi gerekiyor.

Bu haber 3063 defa okundu

Açık alanda alkol yasaklansın

Özgür
14 Eylül 2016 Çarşamba 12:27

Bütün parklar, yeşil alanlar aynı durumda.Alkolikler arabaları ile yeşil alanlara gelip kiloluk şaraplar, şişelerce biralar içip şişelerini ve her türlü çöplerini orada attıkları yetmezmiş gibi sarhoş olarakta trafiğe çıkıyorlar.Polis bu yeşil alanlar ve parkların hepsini tek tek biliyor.Bu nedenle önce kanunlarda sert düzenlemeler yapılıp açık alanda alkol tüketimi yasaklanmalı uymayan şahıslar hakkında en ağır para ve hapis cezaları uygulanmalı, ehliyetine süresiz el konulmalı bu şart oldu

1 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

Aranan 32 kişi uygulamada yakalandı

Aranan 32 kişi uygulamada yakalandı

.

Husumetlisine kurşun yağdırdı

Husumetlisine kurşun yağdırdı

.

o midyeler denize tekrar bırakıldı

o midyeler denize tekrar bırakıldı

Kocaeli Körfezi’nde koruma altındaki kuş gözlem merkezi sınırlarında kaçak midye avcılığı yapan şahıslar, Büyükşehir zabıta ekipleri tarafından suçüstü yakalandı.

DEAŞ operasyonu

DEAŞ operasyonu

4 GÖZALTI

Sosyal medyadan terör propagandasına 8 Gözaltı

Sosyal medyadan terör propagandasına 8 Gözaltı

KOCAELİ'de, terör örgütü PKK/KCK'nın sosyal medyadan propagandasını yapan 8 kişi gözaltına alındı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET