22 Mayıs 2018 Salı 05:02
 
  • 4,581 TL

  • 5,400 TL

  • 189,93 TL

  • 102.258

Öncekiler Sonrakiler

BAĞIR HERKES DUYSUN, ERKEK ADALETİ SON BULSUN

Bağır herkes duysun, erkek adaleti son bulsun
24 Şubat 2016 Çarşamba 00:00

Türkiye Cansel'e ağlıyor

Türkiye Kayseri’de öğretmeni tarafından tecavüze uğrayan Cansel Buse'ye ağlama devam ediyor. Öğretmenlerin yüz karası tarafından tecavüze uğrayan ve bunu gururun ayediremeyen Buse polis babasının beylik tabancası ile intihar etti.

Kocaeli Kadın Platformu yürüyüş yolu üzerindeki Belediye İş Hanı önünde basın açıklaması yaparak olaya tepki gösterdi. “Bizler pembe taksileri, pembe okulları, pembe hayatlarınızı kabul etmiyor” diyerek eşit şartlarda yaşamak istediklerini belirtti.“İntihar değil cinayet, Cansel için adalet” yazılı pankart açan grup “Bağır herkes duysun, erkek adaleti son bulsun” ve “Erkek adalet değil gerçek adalet” sloganları attı.


Grup adına basın açıklaması yapan Fadime Günsel  “Tecavüzün üzerini örtmekle meşgul okul yönetimi en az tecavüzcü öğretmen kadar suçludur. Biz kadınlar, Cansel’i intihara sürükleyen erkek egemen sisteme karşı ses çıkarıyoruz. Bizler pembe taksileri, pembe okulları, pembe hayatlarınızı kabul etmiyor, eşit şartlarda öldürülmeden, tecavüzün maruz kalmadan yaşamak için mücadele ediyoruz”
Bu haber 2410 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET