• 5,357 TL

  • 6,102 TL

  • 223,59 TL

  • 96.817

Öncekiler Sonrakiler

BAŞLIĞI SİZ ATIN

Başlığı siz atın
03 Şubat 2018 Cumartesi 00:00

.

Denizli'nin Merkezefendi ilçesinde mezarlıktaki tarihi ağacın dibini kazan defineciler, polis tarafından, baskınla yakalandı. Çakmak Mahallesi'ndeki mezarlıkta kepçeyle kaçak kazı yaparak define arayan 9 kişi çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

KEPÇEYLE DEFİNE ARADILAR

Denizli'nin Merkezefendi ilçesindeki Çakmak Mezarlığı'nda geçtiğimiz hafta Cuma günü kazı yapan 9 kişi gece saatlerinde düzenlenen operasyon ile kazı yaparken polis tarafından yakalandı.Mezarlıkta kepçeyle kaçak kazı yaparak define arayan 9 kişi, polis tarafından gözaltına alındı.2 kişinin araç ile gözcülük yaptığı define aramasında, bir aracın olay yerine gelmesi ile panik yaşayan defineciler, olay yerini terk etti.Daha sonra define aranan yerde buluşan defineciler, kepçecinin gelmemesi ile kazıya ara verdi.Kepçe operatörünün kaçtığını gerekçe göstererek, operatörün darp edildiği iddiaları da dosya da yer alırken, şüphelilerden birinin polis yeleği giyerek çevrede güvenlik önlemi aldığı ileri sürüldü.

Kazı planlarının yapıldığı günlerde Denizli Emniyet Müdürlüğü KOM Şubesi tarafından yapılan teknik takip ile şüphelilerin adım adım takip edildiği öğrenildi.

TARİHİ AĞACIN ALTINI KAZDILAR

Şüphelilerin yakalanmasının ardından Müze Müdürlüğünün kontrol kazı yaptığı ve herhangi bir şeyin çıkmadığı öğrenildi.Kazı yapılan yerin tarihi ağacın altı olması dikkat çekerken, mezarlığa gelen vatandaşlar da meraklı gözlerle kazıyı izledi.

Emniyetteki sorguları biten şüpheli F.Ş., M.Y., A.K.,O.U.,Ü.A.,A.A.,O.K.,K.K. ve E.A dün adliyeye sevk edildi. İlgili mahkemeye çıkarılan 9 şüpheli 'kaçak kazı, yağma ve darp' suçlamasıyla tutuklanarak, cezaevine gönderildi.


Bu haber 1027 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ