24 Mayıs 2018 Perşembe 01:24
 
  • 4,575 TL

  • 5,360 TL

  • 200,52 TL

  • 101.892

Öncekiler Sonrakiler

BİZİM MİLLET DOLANDIRILMAYA PEK MERAKLI

Bizim millet dolandırılmaya pek meraklı
11 Ağustos 2016 Perşembe 12:16

Uyarılar işe yaramıyor

Emniyet yetkilileri defalarca uyarılarda bulunmalarına, Türkiye'de tüm cep telefonlarına sürekli uyarı mesajları gönderilmesine, basının dolandırıcılık konusundaki haberlerine rağmen vatandaş dolandırıcılara para kaptırmaktan vaz geçmiyor.


15 Temmuz darbe teşebbüsü bahanesi ile yeniden sahneye çıkan dolandırıcıların hedefi bu kez Sakarya'lı bir aile oldu. Geyve'de ikamet eden İ.K.isimli şahsı arayan dolandırıcılar kendilerini Polis olarak tanıtarak "Oğlun Y.K. nın adı 15 Temmuzda meydana gelen darbe girişimine karıştı, şu anda ifadesini alıyoruz, banka hesaplarınızdaki paralara, evde bulunan altınlara el koyacağız, evinizde arama yapacağız, ancak biz bu işte bir yanlışlık olduğunu düşünüyoruz bu yanlışlığı düzeltmek için sizin bilgilerinizi kullanan şahıslara operasyon yapmak için daha sonra iade edilmek üzere acil paraya ihtiyaç olduğunu beyan ederek"  müşteki  İ.K.'ya vermiş oldukları banka hesap numaralarına toplamda 60.000 TL parayı yatırtmışlardır. Olayın devamında bankaya para yatıran müştekinin oğlu Y.K.'yı telefonla Kocaeli/İzmit İlçesine yönlendirerek, Yahyakaptan Mahallesinde bir  çöp kovasının altına poşet içerisinde bulunan 20.000 TL değerinde altınları bıraktırarak dolandırdılar.


Dolandırıldıklarını geçde olsa anlayan aile soluğu karakolda aldı. Olayla ilgili soruşturma başlatan Kocaeli Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince yapılan araştırmalar neticesinde; müştekinin  altınları bıraktığı yerden diğer dolandırıcıların telefonla yönlendirmesi ile alan şahsın İzmit ilçesinde ikamet eden O.Ö. isimli şahıs olduğu tespit edilmiştir.Adı geçen şahıs yakalanarak ikamet ettiği evde yapılan aramada dolandırıcılık olayına maruz kalan Y.K. 'dan alınan altınların bir kısmı bulunarak altınlara el konuldu.Zanlı ifadesinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.Bu haber 4121 defa okundu

Yok artık

Yuh
12 Ağustos 2016 Cuma 00:12

Hakikaten bu adamlara para kaptıranları iyi araştırmak lazım. Neden korkup para kaptırdıklarını iyi incelemek lazım

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET