15 Ağustos 2018 Çarşamba 11:57
 
  • 5,990 TL

  • 6,798 TL

  • 243,63 TL

  • 92.936

Öncekiler Sonrakiler

BUNUN ADI ŞİDDET!

Bunun adı şiddet!
07 Ağustos 2018 Salı 14:00

Polis zorla ayaklarını öptürdü

Türk Polisi, dünyadaki meslektaşlarından çok daha ağır şartlarda çalışmasına rağmen eleştiri oklarından kurtulamaz.

 Bir yandan basın, diğer yandan sosyal medyada en küçük olumsuzluk büyütülerek Türk polisi itibarsızlaştırılmaya çalışılır. Üstelik toplumsal olaylarda yaşanan gerginliklerin ve polis müdahaleleri yabancı basın tarafından Türkiye aleyhine kullanılır.


İKİ YÜZLÜ AVRUPA

Polis şiddeti ile ilgili Fransa'dan gelen bir haber bu kadar da olmaz dedirten cinsten. Bu tür bir olay Türkiye'de yaşanmış olsaydı ne olacağını siz düşünün diyelim ve haberi size sunalım.


İŞTE O HABER


Fransa'nın başkenti Paris'in kuzeyinde Le Bourget'de bulunan bir bara baskın yapan bir polis şefi, bar sahibine "Arkamdan hakaret etmişsin" diyerek ayaklarını öptürdü, olay güvenlik kameralarına yansıdı.

Paris’in kuzeyinde bulunan Le Bourget’de bir bar işletmecisi, düzenli olarak baskı uygulamakla suçladığı komiserden şikâyetçi oldu. Barda uyuşturucu satıldığı şüphesi ile baskın yapan komiser ve polis ekibi, bar içerisindeki müşterilerin üzerini aradı. Bu sırada komiser ve yanındaki bir polisin bar sahibi ile terasta konuşurken komiserin ayağını öptürmesi güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntüde ayağını öptürdüğü görülen komiserin "Arkamdan hakaret etmişsin" diyerek bar sahibine ayağını öptürdüğü görülüyor.

Olayın üzerine birçok yetkili merciye başvurarak şikayette bulunduğunu dile getiren bar sahibi, uzun zamandır baskı altında olduğunu ifade ederek, "Ayağını öpmekten başka çarem yoktu" dedi. Komiseri şikayet etmesine rağmen geri dönüş alamadığını söyleyen bar sahibi, "Bourget’de 10 yıl boyunca polisin baskısı altında çalışan ve mekanını kapatmak zorunda kalan kitapçı gibi olmak istemiyorum. Burası vahşi batı değil" açıklamasını yaptı.

Savcılığa şikayet edilen komiserden ise henüz bir açıklama gelmediği bildirildi. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerin basına sızdırılmaması konusunda özel çaba sarf edildiği öğrenildi.
Bu haber 1544 defa okundu

DİĞER HABERLER

Henüz 19 yaşındaydı...

Henüz 19 yaşındaydı...

Körfez'de, bir limanda çalışan Yunus Temel (19) forkliftin altında kalarak yaşamını yitirdi.

Kurban pazarında emniyetli satış

Kurban pazarında emniyetli satış

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, bugün saat 16.00’da İzmit’te bulunan hayvan pazarında Kurban Bayramı öncesinde esnafa yönelik, bilgilendirici ve bilinçlendirici broşürler dağıtacak.

Polis memuru canına kıydı

Polis memuru canına kıydı

.

Bir haftalık uyuşturucu raporu

Bir haftalık uyuşturucu raporu

.

Yangın eğitimi gerçek oldu

Yangın eğitimi gerçek oldu

Körfez’de bu sabah saatlerinde firma çalışanlarına yönelik verilen yangınla ilgili eğitimde otelin restoranının bacasında henüz belirlenemeyen nedenle tutuştu.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ