02 Haziran 2020 Salı 20:17

ÇAKARLI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ’NE CEZA YAZAN POLİSE BİR SORUŞTURMA DAHA

Çakarlı Milli Eğitim Müdürü’ne ceza yazan polise bir soruşturma daha
07 Ocak 2019 Pazartesi 01:30

.

Emniyet şeridini ihlal ederek gelen çakarlı araçtaki İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü ile tartıştı için açığa alındıktan sonra tekrar göreve dönen polis memuru N.Ç., hakkında bu kez de “Hürriyeti tahdit ve görevi ihmal” suçlarından soruşturma başlatıldı. Öte yandan N.Ç.'nin, İl Milli Eğitim Müdürü ve emniyet müdür yardımcılarının tehdit ve hakaretine uğradığı iddiasıyla yaptığı şikayet ise, Valiliğin soruşturma izni vermemesi üzerine takipsizlikle sonuçlandı.
VALİLİK SORUŞTURMA İZNİ VERMEDİ…
Savcılık, polis memurunun şikayeti üzerine valilikten soruşturma izni istedi. İstanbul Valiliği, “Beş dakika bile sürmeyen işlem için vatandaşın dakikalarca bekletilmesinin izahı olmaz” diyerek polis memurunun şikayetinde haksız olduğunu belirterek soruşturma izni vermedi. İstanbul Cumhuriyet Savcılığı Memur Suçları Soruşturma Bürosu Savcılığı da, polis memurunun kendisini tehdit ettiğini ileri sürdüğü Eski İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Çatal, Fatih İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Burak Bodur ile İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Turgut Karatekin hakkında, “Tehdit ve hakaret” suçlarından “Dava açılmasını gerektirir nitelikte delil bulunmadığı” gerekçesiyle takipsizlik kararı verdi.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ŞİKAYETÇİ OLUNCA VALİLİKTEN İZİN
Bu arada Ankara’ya ataması yapılan İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, polis memuru hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Bir vatandaş olarak gereksiz yere 50 dakika boyunca bekletilmesine sebep oluğu gerekçesiyle N.Ç., hakkında “Hürriyeti tahdit” suçundan dava açılmasını talep etti. Savcılık, kamu görevlisi olması nedeniyle, valilikten soruşturma yapılabilmesi için izin istedi. Yelkenci’nin şikayetinde haklılık payı olduğunu belirten valilik, soruşturma için izin verdi. N.Ç., hakkında, “Hürriyeti tahdit ve görevi ihmal” suçlarından soruşturma başlatıldı.

AVUKAT KARARA İTİRAZ ETTİ

Polis memuru N.Ç.’nin avukatı Bilal Yurtçu, verilen karara Sulh Ceza Hakimliği’nde itiraz etti. Yurtçu, eksik inceleme yapıldığını ileri sürerek, il emniyet müdür yardımcısı hakkındaki, ‘görevi ihmal’ suçlaması konusunda herhangi bir karar verilmeden takipsizlik kararı verilmesinin yasaya aykırı olduğunu belirterek takipsizlik kararının kaldırılmasını talep etti.
Avukat Yurtçu ayrıca, valiliğin polis memurunun şikayetine izin vermeyip eski milli eğitim müdürünün şikayetine soruşturma izni vermesine anlam veremediklerini belirtti. Avukat Yurtçu, valiliğin en geç 45 gün içinde bu konuda bir karar vermesi gerekirken yaklaşık iki buçuk ay sonra soruşturma izni verdiğini, bu duruma idare mahkemesinde itiraz ettiklerini ifade etti.
Bu haber 2044 defa okundu

ARAYA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ EMNİYET MÜDÜRÜ ARAYA GAZETECİ KOYARAK KARŞILIKLI ŞİKAYETLERDEN VAZGEÇİLMİŞTİ.

Mustafa ÖZTÜRK
08 Ocak 2019 Salı 00:08

mİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HANGİ KANUN VE YETKİYE DAYANARAK TEPE LAMBASI TAKMIŞ, Kimden izin almış ?Kanunda tepe lambası takıp ve siren çalacaklar bellidir bu tepe lambası ve sireni hangi şartlarda çalıştıracaklarıda bellidir.Emniyet müdürünün milli eğitim müdürünü savunması yersizdir. O günde bunun basına yansımasından dolayı Vatandaştan Emn. Md. ve Milli eğitim müdürü çok tepkiler almıştı fatura pahalıya varacağı için araya gazeteci soktular şikayetlerden vazgeçilerek konuyu kapattılar şimdi nede

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Adalet yerini bulur

Emekli polis
07 Ocak 2019 Pazartesi 11:15

Davanın sonucu olumsuz çıkarsa anayasa mahkemesi ne bireysel başvuruda bulun

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Devlet adil olursa güçlü olur

EMEKLİ
07 Ocak 2019 Pazartesi 09:56

Şimdi görüyorsunuz değilmi başka söze gerek yok konuşmayacağım görüyorsunuz. Polis memuru görev yaparken yapmış olduğu görev Adli önleme ve yakalama görevidir. Dolayısı ile Adli görevi sırasında tehdit ve hakarete mauz kalan memurun şikayetinde karşı tarafta memur ise suç işleyen diğer memur için Valilikten soruşturma izni alınmaz. Çünkü diğer Memur Adli görev ifa ediyor. Ancak ve yanlız idari görevler için soruşturma izni istenir. yoruma açık bu işlem yanlış uygulanmaktadır.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Allah her Aman doğrunun yanındadır

Zafer alsakal
07 Ocak 2019 Pazartesi 02:23

Açıkça görünen o ki; her zaman olduğu gibi meslektaşımız haklı davasında yalnız bırakılmış, hatta suçlu muamelesi görmeye başlamıştır.. Yazıklar olsun. Bu memlekette demokrasi sen ve insan haklarından bahsedenler : gözleriniz görmüyor, kulaklarınız duymuyormu??????

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

Genç polis hayata tutunamadı

Genç polis hayata tutunamadı

Kadın polis vefat etti

TSK'da Dev FETÖ operasyonu

TSK'da Dev FETÖ operasyonu

98 Muvazzav askere gözaltı

Mahalle bekçilerine yeni haklar geliyor

Mahalle bekçilerine yeni haklar geliyor

Genel Kurul'da ilk olarak Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanunu Teklifi görüşülecek

Uyuşturucuya geçit yok

Uyuşturucuya geçit yok

İşte bir ayda ele geçirilen uyuşturucu miktarı

ALLAHUEKBER, ALLAHUEKBER

ALLAHUEKBER, ALLAHUEKBER

ŞEHİDİMİZ TEKBİRLERLE UĞURLANDI

Çocukları polisle korkutmaktan vaz geçin

Çocukları polisle korkutmaktan vaz geçin

Polis, o çocuğu ziyarete gitti

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ