• 5,357 TL

  • 6,102 TL

  • 223,59 TL

  • 96.817

Öncekiler Sonrakiler

CESETLERİN ESRARI ÇÖZÜLÜYOR, 15 KİŞİ ADLİYE'DE

Cesetlerin Esrarı çözülüyor, 15 kişi adliye'de
05 Şubat 2018 Pazartesi 15:22

Kandırada ki cesetlerle ilgili 15 kişi adliyeye sevk edildi.

Kocaeli'nin Kandıra ilçesi Kısalar köyünde geçtiğimiz hafta bir kadın ve bir erkek cesedi bulunmuş olayla ilgili 7 kişi gözaltına alınmıştı.

Kandıra’daki cesetlerle ilgili 15 kişi adliyeye sevk edildi
Kandıra Kısalar Köyü Açmalar mevkisinde yapılan kazı çalışmalarında gömülü halde bulunan 2 kişinin öldürülmesi olayı ile ilgili gözaltına alınan 15 kişi emniyette tamamlanan işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi tarafından yürütülmekte olan bir soruşturma kapsamında, geçtiğimiz günlerde 7 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin verdiği ifadeler doğrultusunda, 24 Ocak günü Kandıra İlçesi Kısalar Köyü Açmalar mevkiinde kazı yapıldı. Yapılan kazıda birkaç ay önce öldürüldükleri tahmin edilen biri kadına ait 2 ceset bulundu. Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı cesetlerin bulunması sonrasında olayla ilgili haberlere 25 Ocak günü olayla ilgili yayın yasağı getirdi.


Yayın yasağı getirilmişti

Devam eden çalışmalar neticesinde cesetler İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Konu ile ilgili olarak Kocaeli Cumhuriyet başsavcılığı yazılı bir bilgilendirme daha yaptı. Yapılan bilgilendirmelerde, “Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen cinayet soruşturması kapsamında; Kandıra Yolu üzerinde biri kadın biri erkek 2 cesedin gömülü halde bulunduğu ve cesetlerin Adli Tıp Kurumu’na sevk edildiği hususları Cumhuriyet Başsavcılığımızın 24.01.2018 tarihli yazısıyla açıklanmıştır. Soruşturma konusu olan ve Mülkiye Serin ile İsmail Serin isimli evli bir çifte ait olduğu değerlendirilen cesetlerin kimliklerinin kesin tespiti ve ölüm tarihleri hususu Adli Tıp Kurumu’ndan tarafımıza gönderilecek rapor ile aydınlığa kavuşacaktır” ifadelerine yer verildi.


15 kişi adliyeye sevk edildi
Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 22 Ocak 2018 tarihinde başlatılan operasyon sürecinde Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla 14 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheli ifadelerinden hareketle tespit ve temin edilmesi muhtemel yeni şüphelilerin varlığı göz önünde bulundurularak konu ile ilgili 25.01.2018 tarihinde yayın yasağı kararı verildi. Cinayetin işlenme nedeni ve şüpheli oldukları değerlendirilen kişilere yönelik soruşturmanın devam ettiği belirtildi. Olayla ilgili gözaltına alınan E.G, I.K.Ö, S.D, H.T, M.N, Ç.U, T.Y, H.K, B.T, V.Y, B.Ö, B.Ç, Ö.G, M.Ç ve A.O.Ö isimli şahıslar, Kocaeli Emniyet Müdürlüğünde tamamlanan işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Ayrıca çetenin lideri olduğu ve Kandıra Cezaevinde yattığı öğrenilen A.Ö’nün de ifadesinin alınacağı öğrenildi


 

 
Bu haber 1292 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ