16 Temmuz 2018 Pazartesi 22:57
 
  • 4,845 TL

  • 5,678 TL

  • 193,24 TL

  • 89.744

Öncekiler Sonrakiler

CEZALAR BAŞLADI...

Cezalar başladı...
27 Temmuz 2017 Perşembe 00:00

Aklınızda bulunsun

İki gişe arası hız cezası başladı.


Aracınız var, kadranı 200'ün üzerinde. Ancak Devlet diyorki sen hız yapamazsın. Otoyolda hız yapanın artık kaçarı yok...


1 Temmuz 2017'den itibaren iki gişeden geçiş noktası arasında HGS okutma süresi hesaplanarak hız ölçümü yapılmaya başlandı.  İstanbul Kartal gişelerden çıkan bir sürücü Gebze gişelere 17 dakikadan kısa bir sürede gelirse 150 TL ile 420 TL arasında ceza ödeyecek.


AMAÇ CEZA DEĞİL(MİŞ)


Emniyet Genel Müdürlüğü, Karayolları Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle, 1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren otoyollarda araçların seyri sırasında ortalama hızlarının tespit edileceğini ve ihlali bulunanlara cezai işlem uygulanacağını açıkladı.
Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, protokol kapsamında; araçların otoyollarda giriş yaptığı HGS/OGS noktası ile çıkış yaptığı HGS/OGS noktası arasında kat etmiş olduğu mesafe ve süre bilgilerinden araçların ortalama hızlarının tespit edilerek yasada belirtilen hız limitlerini aşan araçların tescil plakalarına Karayolları Trafik Kanununun ilgili maddesi uyarınca trafik idari para cezası tatbik edilmesi mümkün olacak.

Türkiye genelinde 1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren uygulanmaya başlanacak olan bu sistemle; sürücülerin otoyollarda kullandıkları araç sınıflarına tanınan hız limitleri üzerinde araç kullanmaları ve bu nedenle gerçekleşen kazaların sonuçlarının ağırlaşmasını önlemek, egzoz emisyonlarının doğaya verdiği zararı en aza indirmek, aşırı hıza bağlı yüksek yakıt sarfiyatının ithalat üzerindeki yükünü hafifletmek amaçlandığı kaydedildi.

 

 


Bu haber 11920 defa okundu

Karaktersiz

İsa
28 Temmuz 2017 Cuma 00:35

Ulan artık insanları nasıl yolacagınızı şaşırdınız donumuz var para ederse kargo

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ