21 Temmuz 2018 Cumartesi 20:05
 
  • 4,791 TL

  • 5,612 TL

  • 190,35 TL

  • 94.082

Öncekiler Sonrakiler

ÇOK ÖNEMLİ BİR SORUN DAHA ÇÖZÜME KAVUŞTU

Çok önemli bir sorun daha çözüme kavuştu
10 Ağustos 2017 Perşembe 17:00

Artık herke kafasına göre hitap edemeyeck...

Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevli personelin, birbirlerine 'Patron, başkan, abi, kanki, kral, abla, hacı, toprağım' gibi kelimelerle hitap etmemeleri bunun yerine 'Devrem' hitabında bulunmalarına ilişkin talimat gönderildi.


Çevik Kuvvet personeline, birbirlerine  'Patron, başkan, abi, kanki, kral, abla, hacı toprağım' diye hitap etmemeleri için talimat gönderildi. Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Çevik Kuvvet Şube Müdürü imzasıyla önceki gün yayınlanan talimat yazısında, şube bünyesinde görev yapan personelin kendi aralarında hitap şekli olarak resmiyet ve hiyerarşiyle bağdaşmayan ‘Patron, başkan, abi, kanki, kral, abla, hacı toprağım’ kelimeler kullandıkları ve bu kelimelerin personelin farklı yaş gruplarında olması sebebiyle problem oluşturduğunun görüldüğü belirtildi.

BUNDAN SONRA DEVREM...
Yazıda, şube personelinin birbirlerine hitap şekli olarak 'Patron, başkan, abi, kanki, kral, abla, hacı toprağım' gibi başka anlamlara gelen kelimeler kullanmalarının aralarında iletişim sorunu meydana getirdiğine dikkat çekildi. Bu kelimeler yerine çevik kuvvet personelinin kendisi ile aynı yıl göreve başlayan personele 'Devrem', kendisinden önce göreve başlayan personele 'Üst devrem', kendisinden sonra göreve başlayan personele ise 'Alt devrem' şeklinde hitap etmesi gerektiği belirtilerek konuyla ilgili gerekli seminerin eğitim Büro Amirliği tarafından verileceği vurgulandı.
Bu haber 6871 defa okundu

Maaşsllah,,

Ahmet Kenan sandıkçı
11 Ağustos 2017 Cuma 00:08

Polisin bunca derdi var iken,Psikolojisi bozulan eş.çocukDemeden kendi canına bile kıyan,Ekonomik,idari baskı, fazla ve ağır çalışma şartlarının altında inim inim inleyenTeşkilat mensuplarının derdi ile ilgilenecek yerde ;Bir birleriyle Hitap şekilleri ile ilgili genelge yollamak,Aynen Dam Üstünde Sskssğan Vur Beline Kazmayı,Atasözü gibi ,,Bunu fark edip meseleye el koyan yetkilileri kutluyorum,,Büyük bir problemi hallettikleri için vicdanlarıRahattır,,

1 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Abi

Tezcan ERBİL
10 Ağustos 2017 Perşembe 21:51

Başlık kısmında yazdığım gibi, kolejli komiser veya başkomiser bir şube müdürüne abi diye hitap ediyor.bu nasıl olacak bunlarida gördük. Terzi söküğünü dikmez..

1 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Eleştiri

A.Göğebakan
10 Ağustos 2017 Perşembe 17:51

Ama bu yılların sorunuydu.Başka neyle ilgilenecekşer.buna imza atanları kutluyorum.

1 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Balık baştan kokuyor

Davudi
10 Ağustos 2017 Perşembe 17:13

Bu meslek abi kardeş mesleği değil ilk önce siz birbirinize abi-kardeş demeyi bırakıp aranızdaki higerarşiyi düzeltinde sıra en alttakilere gelsin ey çözüm yerine sorun üreten şahsiyetler...

1 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

TEM Otoyolu'nda 5 araç birbirine girdi

TEM Otoyolu'nda 5 araç birbirine girdi

.

Otogarda intihar

Otogarda intihar

.

'Bağlı olacağınız tek yer devlettir'

'Bağlı olacağınız tek yer devlettir'

Polis müdüründen alkışlanacak sözler

Adım adım takipteler...

Adım adım takipteler...

Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yaklaşık 8 aydır 12 ilde titizlikle yapılan çalışmalar kapsamında akaryakıt suçundan aranan şahıslar yakalandı.

6 katlı binanın çatısı alev alev yandı

6 katlı binanın çatısı alev alev yandı

2 kişi dumandan etkilendi

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ