24 Mayıs 2018 Perşembe 01:00
 
  • 4,575 TL

  • 5,360 TL

  • 200,52 TL

  • 101.892

Öncekiler Sonrakiler

DİYARBAKIR'DA POLİSE BOMBALI TUZAK

Diyarbakır'da polise bombalı tuzak
10 Ekim 2015 Cumartesi 19:56

Diyarbakır’ın sokağa çıkma yasağı ilan edilen Sur ilçesinde zırlı polis otosuna bombalı tzak.1 polis şehit

Diyarbakır Valiliğince, bugün saat 05.00’dan geçerli olmak üzere ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilen merkez Sur ilçesine bağlı Fatih Paşa Mahallesi'nde, zırhlı polis aracının geçişi sırasında bomba patlatılması sonucu bir polis şehit oldu.

Saldırıda, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli polis memuru Cem Tayfun şehit oldu.
Şehit Cem Tayfun’un Mersin’in Erdemli ilçesindeki evinde haberi alan yakınları gözyaşlarına boğuldu. Şehidin arkadaşları ve ailesi haberi alır almaz dede ocağına koştu.

Şehidin dedesi Turgut Kara, “45 günlüktü biz büyüttük. İlk, orta, liseyi okuttuk. Üniversite okuyordu 1 yıl okuduktan sonra polisliğe müracaat etti. Kendi isteğiyle polis okuluna gitti. Ondan sonra babası yardımcı olmaya başladı. 45 günlükken, 23 yaşına kadar büyüttük. 23 yaşında gitti yavrum” dedi.
“Bir tanem” diyerek gözyaşlarını tutamayan acılı dede Kara, “Yaktı bizi yavrum yaktı, oğlum yaktı bizi. Teröre lanet okuyoruz, başka ne diyelim. Teröre lanet olsun. Terör terör işte yedi gitti bütün askerlerimiz, polislerimizi yedi bitirdi” diye konuştu.

Şehit yakınlarından Yüksel Çevik ise, “Dar gelirli bir ailenin çocuğuydu. Anne baba ayrı olmasına rağmen hayata tutunmuştu. Emeğiyle didindi çalıştı. Onu koparanlara lanet okuyorum” dedi.

Erdemli İlçe Emniyet Müdürü Ertuğrul Ekici ve Erdemli Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu şehit yakınlarını ziyaret ederek başsağlığı diledi.

Şehidin dedesi Turgut Kara ve şehit yakınları, ailenin evinin bulunduğu sitenin bahçesinde taziyeleri kabul etti.


Bu haber 1246 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET