18 Ekim 2018 Perşembe 15:45
 
  • 5,538 TL

  • 6,391 TL

  • 217,31 TL

  • 98.570

Öncekiler Sonrakiler

EMNİYET MÜDÜRÜ YASAKLADI

Emniyet Müdürü yasakladı
14 Eylül 2017 Perşembe 11:33

Polis artık izinli gününde de o mekanlara gidemeyecek

Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, geçen ocak ayında çıkarılan 682 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname'ye (KHK) dayanarak bir talimat yayınladı. Talimatla Antalya Emniyet Müdürlüğü'nde görevli personelin bar, pavyon, disko, oyun ve eğlence mekanlarına gitmesi yasaklandı. Talimatta, bu tip mekanlar ile oyun ve umuma açık eğlence yerlerinde görev gereği yapılacak çalışmaların, mutlak suretle sıralı amirlerin bilgisi dahilinde yürütülmesi gerektiği belirtildi.


'4-10 GÜN ARASI AYLIKTAN KESME CEZASI'
Yazılı talimatta, 682 sayılı KHK’nın kolluk güçlerine ceza getiren şu maddeleri de hatırlatıldı:

“Görevli bulunduğu sırada görev gereği olmaksızın veya amirin izni olmadan resmi kıyafetle kahvehane, kıraathane, lokal, kulüp ve benzeri yerlerde oturma, üç günlüğe kadar aylıktan kesme cezasını gerektiren fiiller. İzinli olduğu zamanlarda resmi kıyafetle, izinli olmadığı zamanlarda görevli olmaksızın resmi veya sivil kıyafetle, personelin girmesine veya oturup eğlenmesine izin verilen yerler dışındaki kahvehane, lokal, kulüp veya benzeri yerlerde oyun oynayanlara 4 ile 10 günlüğe kadar aylıktan kesme cezası uygulanır. Mesleğin saygınlığını zedeleyecek şekilde uygunsuz yerlere gitmek, resmi kıyafetle umuma açık yerlerde alkollü içki içmek veya resmi kıyafetli olarak gizlenemeyecek derecede sarhoş görünmek, görevine, sosyal ve aile yaşantısına zarar verecek derecede menfaatine, içkiye, kumara ve benzeri kötü alışkanlıklara düşkün olanlara ise meslekten çıkarma cezası uygulanır.


GİTTİKLERİ TESPİT EDİLENLER İÇİN RAPOR HAZIRLANACAK


Talimatta, bu kapsamda hangi rütbe ve görevde olursa olsun hiçbir personelin planlı ve rutin olarak yapılan uygulamalar dışında bar, pavyon, disko ve benzeri yerlerle oyun ve eğlence mekanlarına gitmeyecekleri belirtildi. Talimatta, “Görev harici veya görev gereği belirtilen yerlerde bulunan ve görülen personel tespit edildiğinde mutlak suretle rapor tanzim edilerek gerekli işlemin ifası için tarafıma sunulacaktır” denildi.
Bu haber 10870 defa okundu

İlk öce bu emniyet müdürünün fetö bağlantısı varmı yok mu araştırılması lazım...!!!!

Sami Murat kızılkaya
17 Eylül 2017 Pazar 15:09

Araştırılması soruşturulması gereken en önemli en öncelikli konu bu emniyet müdürü sıfatlı adamın fetöcü olup olmadığı araştırılmasıdır bence tipi karakteri düşüncesi tipik fetö zihniyeti....!!!!

1 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

4. MURAT OLMAK VE OLMAMAK !

Remzi CANGÜVEN
16 Eylül 2017 Cumartesi 18:41

Yasaklarla değil , empati kurularak personelini motive etmek verimi arttırır ,polislik mesleğinde oyun kurucusu takdikisyenin kollektif oyundaki önemi tartışılmazdır .çıtayı yükseltmek için öncelikle Liyakat şart !

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Yasaklar

Ergün ÇELİK
15 Eylül 2017 Cuma 01:50

Böyle lüzumsuz işlerle bir yere varamadı bu teşkilat,varamazda.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

POLİS NASIL SUÇLU YAKALAYACAK LE SUFLU YERLERE GİDER

Halil KARAALI
14 Eylül 2017 Perşembe 14:04

GENELDE SUÇLULAR BÖYLE YERLERE TAKILIR POLİS BURALARA GİREMEDEN NASIL İSTİHBARAT YAPIP SUÇLU YAKALAYACAK

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Içerik farklı

Umur AYDIN
14 Eylül 2017 Perşembe 12:33

Habere konu olan talimat dikkatli olunursa ****et açık şekilde izinli gününde resmi üniformasıyla gidemez diyor.Kimse izinli iken memurun adabıyla nereye gittiğine karışmıyor.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET