20 Ekim 2018 Cumartesi 14:45
 
  • 5,644 TL

  • 6,498 TL

  • 222,20 TL

  • 96.455

Öncekiler Sonrakiler

EMNİYET ÜNİVERSİTEYİ MERCEK ALTINA ALDI!

Emniyet Üniversiteyi mercek altına aldı!
04 Aralık 2017 Pazartesi 16:48

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü 'Güvenli Eğitim Uygulaması'kapsamında üniversitelerde asayiş kontrolü gerçekleştirdi.

Emniyet Genel Müdürlüğünün Koordinesinde, ülkemiz genelinde eş zamanlı olarak yapılan ve 2’incisi düzenlenen “Güvenli Eğitim Uygulaması’’ kapsamında İlimizde üniversite bulunan Başiskele, Gebze, Gölcük, İzmit, Kandıra, Karamürsel, Kartepe ve Körfez İlçelerimizde asayiş uygulaması gerçekleştirildi.

Uygulama ile üniversite öğrencilerinin her türlü zararlı faktörden uzak tutulması, suç mağduru olmasının engellenmesi, fiziksel ve ruhsal gelişimlerini etkileyecek zararlı alışkanlıklardan ve sağlıklarını etkileyecek tehlikeli maddelerden korumak, güvenli bir eğitim ve öğretim hayatı sürdürmelerinin sağlanması amaçlanmaktadır.

Bu amaç doğrultusunda üniversite çevrelerinde faaliyet gösteren park ve bahçeler, metruk binalar, alkol ve tütün mamulleri satışı yapılan yerler, internet kafeler vb. yerler ile üniversite kampüslerinin geliş gidiş istikametlerinde belirlenen yerlerde Asayiş, Güvenlik, Çevik Kuvvet, Narkotik, TEM, KOM, Trafik Denetleme Şube ve İlçe Emniyet Müdürlükleri görevlilerinden oluşan 224 personel ve  65 Ekip katılımı ile “Güvenli Eğitim Uygulaması’’ operasyonu gerçekleştirilmiştir.

Yapılan operasyon kapsamında; kimlik kontrolü yapılan 1129 şahıstan kayıp olarak Aranan 1 şahıs bulunmuştur. Gölcük ilçesinde 1 araç içerisinden 480 adet kaçak sigara ele geçirilmiş, 1 şahıs hakkında adli işlem yapılmıştır. Kontrol edilen 67 işyerinden 2 işyerine sigara içilmez levhası bulundurmamaktan, 1 işyerine kapalı alanda sigara içilmesine müsaade edilmesinden dolayı idari işlem yapılmak üzere tutanak tutulmuştur. Kapalı alanda sigara içen 1 şahsa 109 TL idari para cezası uygulanmıştır. Sabit Yol uygulamasında trafik yönünden kontrolü yapılan 390 araçtan 44 araç sürücüsüne toplam 10.755 TL idari para cezası uygulanmış, 8 araç trafikten men edilmiştir.


   Bu haber 894 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET