03 Nisan 2020 Cuma 21:20

GEÇEN YIL SÜRÜCÜLERE 1 MİLYON 49 BİN 259 CEZA KESİLDİ

Geçen yıl sürücülere 1 milyon 49 bin 259 ceza kesildi
21 Şubat 2020 Cuma 22:54

3 bin 675 kaza, 30 ölü ve 5 bin 75 yaralı

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy başkanlığında Valilik Karamürsel Alp salonunda Otobüs Kazalarının Önlenmesine Dair Değerlendirme tedbir toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Vali Yardımcısı Dursun Balaban, İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, Genel Müdürü Salih Kumbar, Ulaşım ve Trafik Yönetimi Daire Başkanı Ahmet Çelebi, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Osman Aslan, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Trafik Şube Müdürü Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Kemal Koca ve ulaşım firmalılarının yetkilileri katıldı.

 

Vali Aksoy yaptığı konuşmada; “Değerli katılımcılar, İçişleri Bakanlığımızca Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesi uyulamaya konulmuş trafikte sürücü, yolcu ve yaya olarak yer alan insan unsurlarının yaptığı kural hatalarının ve ihlallerinin önlenmesi bakımından önemli çalışmalar ortaya konmuş ve gerek yaralamalı, gerek maddi hasarlı ve gerekse ölümlü kazaların azaltılmasında da çok önemli mesafeler alınmıştır. İl Emniyet Müdürlüğümüzün ve Jandarma birimlerimizin trafikle ilgili çeşitli çalışmaları var. Geçen yıl toplamda 3 bin 675 kaza, 30 ölü ve 5 bin 75 yaralı var. Bunların içerisinde otobüslerin karıştığı kaza sayısı 210 ve ölü sayısı 2 olarak karşımıza çıkıyor. 2020 yılı içerisinde de ölümlü bir otobüs trafik kazamız yok. Temennimiz bu kazaları en asgariye indirebilmektir.
Toplantımızın Temel Amacı Otobüslerimizin Karıştığı Kazaların En Asgariye İndirilmesi Ve Trafik Mevzuatımızda Bakanlığımızın Genelgelerinde Ortaya Konan Düzenlemelere Herkesin Uymasıdır

Hepinizin bildiği gibi İçişleri Bakanlığımız trafikte görevli olan polis ve jandarmanın dışındaki bütün polis ve jandarma personeline de ihlal edilen 3 suç türünde ceza tutanağı tutma yetkisi verdi ve geçtiğimiz yıl Kocaeli’de toplamda 5 bin 902 sürücüye bu 3 ayrı suçtan dolayı 1 milyon 49 bin 259 liralık bir para cezası kesildi. Bu anlamda özellikle kazlarda da bu çalışmalar neticesinde önemli ölçüde bir iyileşmeyi görmekteyiz. İçişleri Bakanlığımızın bugünkü talimatı gereği, illerde Valilerimizin Başkanlığında, ilçelerimizde de Kaymakam arkadaşlarımızın başkanlığında toplantı düzenlenerek, yol ve trafik güvenliğinin sağlanması için alınması gereken tedbirlerle ilgili çalışmalar yapılacak. Toplantımızın temel amacı otobüslerimizin karıştığı kazaların en asgariye indirilmesi ve trafik mevzuatımızda Bakanlığımızın genelgelerinde ortaya konan düzenlemelere herkesin uymasıdır. Bu konuları hepimiz biliyoruz, ama bizler bir kez daha sizlerle paylaşarak, bu konularda daha duyarlı hale gelmeyi özellikle sizlerden istiyoruz.dedi.

 

Vali Aksoy, kazasız günler dileğinde bulunarak, katılım sağlayan herkese teşekkür etti ve toplantının hayırlı olmasını diledi.


Toplantı; İl Emniyet Müdürlüğünün sunumunun ardından, konu ile ilgili sorular cevaplandırıldı.

Bu haber 1552 defa okundu

DİĞER HABERLER

Sosyal medyada yazılanlara inanmayın

Sosyal medyada yazılanlara inanmayın

Özel araç ile sosyal mesafale seyahat iddiası yalan

Bende koronavirüs var deyip polise tükürdü

Bende koronavirüs var deyip polise tükürdü

Yazıklar olsun...

Tır, polis noktasına daldı

Tır, polis noktasına daldı

5 ölü 15 yaralı

Polis ekipleri Otizmli Halil'i unutmadı

Polis ekipleri Otizmli Halil'i unutmadı

.

Covid-19 fırsatçılarına şok baskın

Covid-19 fırsatçılarına şok baskın

10 bin cerrahi maske ele geçirildi

Koronavirüse kaç polis yakalandı?

Koronavirüse kaç polis yakalandı?

Bakan Soylu, ilk kez sayı açıkladı

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ