23 Ocak 2019 Çarşamba 11:36
 
  • 5,324 TL

  • 6,054 TL

  • 220,73 TL

  • 99.943

Öncekiler Sonrakiler

HDP'Lİ 7 KİŞİ ADLİYEDE

HDP'li 7 kişi adliyede
22 Şubat 2018 Perşembe 10:12

Kocaeli’de düzenlenen terör operasyonunda gözaltına alınan 20 kişiden aralarından HDP’li ilçe başkanlarının da bulunduğu 7 kişi adliyeye sevk edildi.

Kocaeli’de düzenlenen terör operasyonunda gözaltına alınan 20 kişiden aralarından HDP’li ilçe başkanlarının da bulunduğu 7 kişi adliyeye sevk edildi.

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, PKK/KCK Silahlı Terör Örgütü’yle bağlantılı kişileri ortaya çıkarmak amacıyla yürütülen soruşturma kapsamında, PKK/KCK Terör Örgütü için önemli sayılan günlerde, örgütün talimatları doğrultusunda faaliyette bulundukları, örgütün canlı ve etkin kalmasını sağlamak adına toplumsal olaylar, sosyal medya aracılığıyla propaganda, açlık grevleri, anma etkinlikleri, sözde tecrit uygulamalarını protesto gibi planlı ve sistematik eylemlerde bulunarak, örgüt adına hareket ettikleri iddia edilen 21 şüpheli hakkında 9 Şubat günü yakalama kararı çıkartıldı.

Örgütsel materyaller ele geçirildi

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda D.B., M.A., E.G., M.A., Ş.B., A.Y., A.S., M.U., C.Ç., H.D., Z.A., D.B.K., İ.B., Ç.B., M.Y., M.Z.Ü., T.D., R.T., M.P.,  isimli toplam 20 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Operasyon kapsamında şüphelilerin üzerlerinde ve evleri ile HDP Gebze İlçe Başkanlık binasında yapılan aramalarda, yasaklı nitelikte çok sayıda kitap, dergi, broşür, yasaklı olmayan ancak PKK/KCK Silahlı Terör Örgütü’nün amaç ve faaliyetleri doğrultusunda hazırlanmış birçok yayın, pankart ve afiş, hem elebaşları Abdullah Öcalan’a hem de güvenlik güçlerimiz tarafından öldürülmüş teröristlere ait resim ve posterler, birçok dijital materyal, döviz ve 9 mm. çaplı 1 adet kuru sıkı tabanca ele geçirildi.

13 kişi tutuklandı
Gözaltına alınan 20 kişiden, emniyette işlemleri tamamlanan 6’sı salı günü, 7’si ise çarşamba günü adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen ve aralarında HDP Gebze ilçe başkanları D.A., M.A. ve ilçe yöneticileri M.A., B.T., Z.A., M.Z.Ü.’nün de olduğu toplam 13 kişi tutuklandı. Operasyonla ilgili emniyette işlemleri tamamlanan 7 kişilik gurup ise sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi. Operasyon kapsamında halen 1 kişinin de arandığı öğrenildi.

Bu haber 1706 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ