19 Eylül 2019 Perşembe 12:35

HELAL SANA POLİS

HELAL SANA POLİS
21 Mayıs 2019 Salı 10:00

Hakkını sonuna kadar aradı....

Geçtiğimiz yıl Avrasya Tüneli’nin girişinde İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü’ne ait çakarlı aracı durdurduktan sonra açığa alınan ve hakkında soruşturma başlatılan polis memuru N.Ç.’ye iyi haber İstanbul Bölge İdare Mahkemesi’nden geldi.AÇIĞA ALINMIŞTI

Başpolis memuru N.Ç., 28 Şubat 2018 tarihinde Avrasya Tüneli girişinde, içinde dönemin İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci’nin bulunduğu çakarlı aracı durdurdu. Araca izinsiz çakar takıldığını tespit eden polis memuru ceza yazacağını söyleyince ortalık karıştı. Bu sırada üstleri tarafından aranan polis memuru N.Ç. olaydan sonra açığa alındı.MÜDÜRE YOK YOK, POLİSE VAR!Görevinden uzaklaştırılan N.Ç., olay üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci ve aracında bulunan kişi hakkında ‘tehdit ve görevini yapmaya engel olma” suçlarından şikâyetçi oldu. Soruşturmayı yürüten savcılık ise Ömer Faruk Yelkenci hakkında soruşturma başlatmak için İstanbul Valiliği’nden izin istedi. Valilik inceleme sonucunda Yelkenci hakkında soruşturma izni vermedi. Bunun üzerine Ömer Faruk Yelkenci de başpolis memuru N.Ç. hakkında ‘görevi kötüye kullanma’ iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. Polis memuru hakkında soruşturma başlatan Memur Suçları Soruşturma Bürosu, soruşturma izni almak için Bayrampaşa Kaymakamlığı’na yazı yazdı. Dosyayı inceleyen kaymakamlık, polis memuru hakkında soruşturma başlatılması yönünde izin verdi.

SONUNDA MAHKEME REDDETTİ

Karara tepki gösteren N.Ç.’nin avukatları soruşturma izni kararına itiraz ederek dosyayı İstanbul Bölge İdare Mahkemesi 1. İdare Dava Dairesi’ne taşıdı. İdare Dava Dairesi ise örnek bir karara imza atarak polis memuru hakkındaki soruşturma iznini kaldırdı.

MÜDÜR GÖREVİNDEN ALINDI

14 Mart 2016 tarihinde İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başlayan Ömer Faruk Yelkenci, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından 28 Ağustos 2018 tarihinde görevinden alındı. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü iki buçuk yılı aşkın süredir yürüten ve 28 Şubat’ta Avrasya Tüneli’nde meydana gelen çakarlı araç tartışmasıyla gündeme gelen Yelkenci’nin yerine Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı atandı.
Bu haber 6296 defa okundu

Polis Memurunun Zaferi

Nevzat kaplan
25 Mayıs 2019 Cumartesi 01:52

Memur arkadaşlar haklı oldukları konuda sonuna kadar mücadele etmesi gerekir.Ayrıca İstanbul'da o memura soruşturma izni verenler makamı boşa mesgul ediyor EŞEK oturun oraya daha tarafsız karar verir ben sadece bizim ülkede gördüm görevini yaptı diye açığa alınan memurları

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Gerçek adalet

Sıddık Taşdemir
21 Mayıs 2019 Salı 15:23

Adaletin peşinde koşan neticede geçte olsa akının elde eder yeterki haklarımızı bilelim gaspedilen HAK geri alinmıstir

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

İlahi Adalet

Ceto
21 Mayıs 2019 Salı 12:50

Bu konu buralara gelmemeliydi. İl Milli Eğitim Müdürü haksız çakar takıyor ve ceza yazılmaması için birilerini aradığında, o birileri haksızsın çıkar çakarları deseydi keşke, polis açığa alınmaz, konu medyaya taşınmaz, kendiside makamında kalırdı.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Hak ve Hukuk herkese lazım

Mehmet
21 Mayıs 2019 Salı 11:27

Polisi tebrik ederim geçmiş olsun.Polis kimsenin kölesi değil

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ