14 Aralık 2018 Cuma 19:15
 
  • 5,389 TL

  • 6,085 TL

  • 214,29 TL

  • 90.529

Öncekiler Sonrakiler

HERKES EĞLENİRKEN ONLAR GÖREVLERİ BAŞINDAYDI

Herkes eğlenirken onlar görevleri başındaydı
01 Ocak 2018 Pazartesi 00:00

Yeni yıla herkes eğlenerek girerken vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlayan emniyet personelleri başta olmak üzere sağlık çalışanları ve itfaiye ekipleri mesailerine devam etti.

Kentin çeşitli noktalarında güvenlik önlemleri alan polisler, vatandaşın güvenli bir şeklinde yeni yıl eğlencesini yaşayabilmesi için sabahın erken saatlerine kadar mesai yaptı. Cumhuriyet Parkı, Barlar Sokağı ve Yürüyüş Yolu gibi kentin önemli noktalarında teyakkuz halinde olan polis ekipleri hem yeni yıl kutlayan vatandaşların güvenliğini sağladı hem de güvenlik tedbiri için kimlik, ehliyet ve şoförlere alkol kontrolü yaptı.İtfaiye ekipleri kırmızı alarmda


2018 yılına saatler kala her türlü güvenlik önlemini alan Kocaeli İtfaiyesi olası yangın ihtimaline karşı kırmıza alarma geçti. Olası yangınlara karşı tetikte bekleyen itfaiye erleri de, her türlü tehlikeden vatandaşı korumak amacıyla yılbaşı gecesinde hazır durumda bekledi. Vatandaşların can güvenliklerini sağlayabilmek adına bütün gece tetikte bekleyen itfaiye erleri, zaman zaman gelen ihbarlar üzerine yaptıkları müdahaleler ile yılbaşı gecesinde vatandaşların güvenini sağladı.Görevimizin başındayızİtfaiye Eri Seçkin Yanık, “Biz tüm tatillere yeni yıla görev başında giren kurumlardan birisiyiz. Vatandaşlarımızın sağlıklı mutlu ve huzurlu bir şekilde hayatlarını devam ettirebilmeleri ve yeni yıllarını rahat bir şekilde kutlamayabilmeleri için görevimizin başındayız. İtfaiyecilere olacak vatandaşlarımıza sağlıklı mutlu bir yeni yıl diliyoruz” dedi.Sağlık personelleri de görevleri başındaydıHastanelerin acil servislerindeki doktorlar ise sabahın erken saatlerine kadar vatandaşların sağlık sorunlarını gidermek için çalıştı. Yeni yıla ailelerinden ayrı girecek olmanın hüznünü yaşadıklarını belirten doktorlar, yine de yaptıkları mesleğin kutsallığı ile kendilerini avuttuklarını söylediler. Sabahın erken saatlerine dek acil servise başvuran tüm hastaların sorunları ile tek tek ilgilenen doktorlar vatandaşların sağlık sorunlarını gidermek için çalıştı.Sağlık çalışanları da yeni yıla görev başında girdiUzman Doktor Ergün Sevinç Bugün Kocaeli Devlet Hastanesi Acil Servisinde görevli hekimlerden ve idari personel olarak acilde görevimizin başındayız. 7 hekim, 1 acil uzmanı, 4 pratisyen doktoru, 2 uzman, 1 cerrahi müdahale doktoru ve şefler olmak üzere, 10 hemşire, 3 sağlık memuru, 2 laboratuar teknisyeni ve 2 triaj görevlisi ve diğer olmak üzere yılbaşı akşamı görevimizin başındayız” şeklinde konuştu.
Bu haber 1418 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ