19 Haziran 2018 Salı 05:35
 
  • 4,710 TL

  • 5,480 TL

  • 195,00 TL

  • 93.043

Öncekiler Sonrakiler

HİZMET SÜRESİ SIKINTI YARATTI

Hizmet süresi sıkıntı yarattı
05 Ekim 2017 Perşembe 15:00

.

Her yıl olduğu gibi binlerce polis, atama döneminden aylar önce  tercih ettikleri şark illerine tayin olmak için tercih yaptılar. İçişleri Bakanlığı'nın 6 Haziran 2016 tarihli yazısına istinaden Bakanlar Kurulu kararıyla 17 Haziran 2016 tarihinde yürürlüğe giren düzenlemeyle, polislerin şark hizmet süreleri arttırıldı ve 24 Haziran 2016 tarihinde polislerin atandıkları iller açıklandı.Tercih döneminde iken görev süresi 2 sene olan ve bir an önce şark hizmetini tamamlamak isteyen polisler Bakanlığın bu kararı üzerine büyük şok yaşadı. Şırnak Hakkari gibi zorlu yaşam koşulları bulunan illeri tercih eden polisler hizmet süresinin 1 yıl daha artırılması ile bu illerde ciddi bir personel artışı ve bununla birlikte barınma sorunu ortaya çıktı. Sosyal hayatın olmayışı nedeni ile ailelerini bu illere götürmeyen polisler  sürekli olarak devam eden 12-12 çalışma sistemi sebebiyle yeterli şekilde dinlenemediklerinde şikayetçiler.


Yürürlüğe giren yeni hizmet süreleri nedeni ile hukuk devletinin temel ilkelerinden olan KAZANILMIŞ HAK, ÖNGÖRÜLEBİLİRLİK, BELİRLİLİK ve İDAREYE GÜVEN ilkeleri ihlal edildiğini öne süren polis kaynakları 'hukuk güvenliğinin amacı ve hedefi, bireylerin temel hak ve özgürlüklerinin güvence altına alınmasıdır.Bu uygulamanın Anayasa'nın 2.Maddesinde yer alan ''hukuk devleti'' ilkesi ile bu ilkenin idare yönünden somut sonuçlarını düzenleyen 125.maddesine aykırı olduğu açıktır. Hizmet sürelerinin eski haliyle devam edecek şekilde yeniden düzenlenmesini bekliyoruz' diyerek İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun soruna çare bulmasını beklediklerini dile getiriyorlar.

Bu haber 5040 defa okundu

Hukuksuzluk

Ilhan ince
06 Ekim 2017 Cuma 16:41

Eger bu ullede hukuk varsa bu is duzelir

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

şark

ayşe
06 Ekim 2017 Cuma 13:48

2016 polis şark atamaları hukuksuzdur.

1 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Çare

Süleyman uzun
05 Ekim 2017 Perşembe 19:05

Aynen bir an önce eski haline dönmeli

3 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

Bir vahşet haberi de Körfez'den

Bir vahşet haberi de Körfez'den

.

Sevilen doktor yaşamını yitirdi

Sevilen doktor yaşamını yitirdi

İzmit’in eski kuyumcularından Mustafa Hafızali’nin oğlu olan Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Bülent Hafızali, İzmir Bergama’da geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitirdi.

Bayram eğlencesinde cinayet

Bayram eğlencesinde cinayet

Kandıra Araman Mahallesinde düzenlenen bayram eğlencesinde tartıştığı kişinin tabancasından çıkan 3 mermi ile yaralanan pompa görevlisi, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Uyuşturucu tacirlerine ağır darbe

Uyuşturucu tacirlerine ağır darbe

.

Kazada 2 kişi yaralandı

Kazada 2 kişi yaralandı

İzmit Perşembe Pazarı ışıklar mevkisinde iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET