19 Ocak 2019 Cumartesi 10:31
 
  • 5,322 TL

  • 6,048 TL

  • 221,22 TL

  • 98.455

Öncekiler Sonrakiler

KANDIRA'DA BULUNAN CESETLERİN ESRARI ÇÖZÜLÜYOR

Kandıra'da bulunan cesetlerin esrarı çözülüyor
31 Ocak 2018 Çarşamba 17:46

.

Kocaeli'nin Kandıra ilçesi Kısalar köyünde geçtiğimiz hafta bir kadın ve bir erkek cesedi bulunmuş olayla ilgili 7 kişi gözaltına alınmıştı.


Toprağa gömülü biri kadın diğeri erkek şahsa ait cesetler  otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Olayla ilgi yayın yasağının getirlmesinin ardından Kocaeli C.Başsavcılığı bugün yazılı bir açıklama  yayınladı ve cesetlerin Mülkiye Serin ile İsmail Serin isimli evli bir çifte ait olduğnun belirlendiğini açıkladı. Yapılan açıklamada ayrıca gözaltındaki şüphelilerin sayısının 14 olduğu belirtildi.


İŞTE O AÇIKLAMA

Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen cinayet soruşturması kapsamında;
Kandıra Yolu üzerinde biri kadın biri erkek 2 cesedin gömülü halde bulunduğu ve cesetlerin Adli Tıp Kurumu’na sevk edildiği hususları Cumhuriyet Başsavcılığımızın 24.01.2018 tarihli yazısıyla açıklanmıştır.
Soruşturma konusu olan ve Mülkiye Serin ile İsmail Serin isimli evli bir çifte ait olduğu değerlendirilen cesetlerin kimliklerinin kesin tespiti ve ölüm tarihleri hususu Adli Tıp Kurumu’ndan tarafımıza gönderilecek rapor ile aydınlığa kavuşacaktır.
Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 22 Ocak 2018 tarihinde başlatılan operasyon sürecinde Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatıyla şu ana kadar 14 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır.
Şüpheli ifadelerinden hareketle tespit ve temin edilmesi muhtemel yeni şüphelilerin varlığı göz önünde bulundurularak konu ile ilgili 25.01.2018 tarihinde yayın yasağı kararı verilmiştir.
Cinayetin işlenme nedeni ve şüpheli oldukları değerlendirilen kişilere yönelik soruşturma devam etmektedir.
Gerek duyulması halinde ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bu haber 1687 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ