22 Mart 2018 Perşembe 09:03
 
  • 3,909 TL

  • 4,833 TL

  • 166,59 TL

  • 117.651

Öncekiler Sonrakiler

KOCASINI ÖLDÜREN KADINA MAHKEME CEZA VERMEDİ

Kocasını öldüren kadına mahkeme ceza vermedi
16 Mart 2016 Çarşamba 12:03

Mahkeme NefsiMüdafa dedi

21 Ağustos 2015 tarihinde Körfez Tütünçiftlik Güney Mahallesi 12. Sokak No:15/1 adresinde ikamet eden  29 yaşındaki Damla Kutulu, 33 yaşındaki eşi Fikret Kutulu tarafından gece saatlerinde feci şekilde darp edilmişti.  15 yıldır sürekli şiddet gören kadın cinnet geçirdi ve eşi Fikret Kutulu uyuduğu sırada önce kafasına önce tüple vurdu ardından da  karnından bıçaklayark öldürdü.


Davanın ikinci duruşması Kocaeli Adliyesi 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde kendini savunan Dutlu,“Ben böyle olsun istemedim. Evlendiğim günden beri gün yüzü görmedim. İçimde yaşadıklarımı anlatmam mümkün değil. Anlık bir koku ve yaşadıklarımın etkisi ile eşimin de uyandığını görünce böyle bir şey oldu. Biz bakkala bile ondan izin alarak giderdik. Çocuklar oyun oynamak için bile ondan izin alırdı. Sürekli şiddet ve hakaret içinde yaşadım. Eşimin tehditleri nedeni ile kendim özellikle de çocuklarım zarar görmesin diye evden de ayrılamadım Çocuklarım babasının eve gelmesinden bile korkuyorlardı. Babaları eve gelecek diye akılları çıkıyordu. Anlık bir korku ve yaşadıklarımın etkisi ile eşimin de uyandığını görünce böyle bir şey oldu. Olay birden gelişti. Pişmanım, çok pişmanım. 15 yıl çile çektim. Böyle olsun istemezdim. Hep çocuklarımı korumaya çalıştım. 2 tane kız çocuğum için bunca yıldır her şeye boyun eğdim, böyle olsun istemezdim” diyerek sözlerini noktaladı.

 
MEŞRU MÜDAFAA

Damla Dutlu'nun savunmasının ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, "Her ne kadar sanık Damla Kutulu hakkında eşi olan Fikret Kutulu’yu kasten öldürdüğü iddia edilmiş ise de; maktulün, sanık ile evlendiği tarihten itibaren 15 yıl boyunca aralıksız olarak sanığa sözlü ve fiili şiddet uyguladığı, çocukları ile birlikte sürekli kötü yaşam koşullarına maruz bıraktığı, suç tarihinde de sanığı sebepsiz yere ve birden fazla çocukları ile birlikte darp ettiği, sanığın suç tarihinden sonra da çocukları ile birlikte sürekli olarak ağır şiddete ve kötü yaşam koşullarına maruz bırakılacağı ihtimalinin muhakkak olduğu ortadadır” dedi. Bununla birlikte Sanık Damla Kutulu’ya meşru savunma koşulları içinde eylemi gerçekleştirdiğinden ötürü beraat kararı verildi.

Bu haber 3177 defa okundu

DİĞER HABERLER

Sokak ortasında vurdu

Sokak ortasında vurdu

.

Uyuşturucudan 7 kişi tutuklandı

Uyuşturucudan 7 kişi tutuklandı

.

Uyuşturucu operasyonunda 8 kişi tutuklandı

Uyuşturucu operasyonunda 8 kişi tutuklandı

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından uyuşturucu baronlarına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kocaeli'de terör operasyonu: 9 gözaltı

Kocaeli'de terör operasyonu: 9 gözaltı

.

FETÖ şüphelisi 4 dernek üyesi adliye'de

FETÖ şüphelisi 4 dernek üyesi adliye'de

.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ