25 Şubat 2020 Salı 11:19

MAHKEME POLİSİ HAKLI BULDU!

Mahkeme polisi haklı buldu!
24 Ocak 2020 Cuma 12:12

.

İtalya'da işe iç çamaşırıyla gelip, üniformasını kart bastıktan sonra giyen polis hakkındaki dava sonuçlandı. Mahkeme, sabahları giyinmek için harcanan vaktin mesainin parçası olduğuna hükmetti.

İtalya’nın Fransa sınırına yakın Sanremo kentinde yaşayan polis memuru Alberto Muraglia, 2014 yılında üzerinde bir tişört ve iç çamaşırı varken mesai kartını makineye okuttuğu sırada güvenlik kameralarına yakalandı. Kartını okutan 58 yaşındaki Muraglia, daha sonra üst kattaki evine çıkarak üniformasını giyiyor ve işe gidiyordu. Muraglia, bazen kartı okutması için kızını da gönderiyordu.

 

Görüntülerin ortaya çıkmasıyla Muraglia ‘sahtekârlık ve devleti dolandırmakla’ suçlandı, işten uzaklaştırıldı ve hakkında dava açıldı. Yerel basının aktardığına göre mahkeme, bir memurun mesaisinin başında kartını okutmasını ve daha sonra eve gidip giyinmesini meşru buldu. Yargıç Paolo Luppi, ‘sabahları giyinmenin bir devlet memurunun görevlerinin ayrılmaz bir parçası olduğunu’ dolayısıyla mesaiden sayıldığını savundu.

Kararın ardından Il Messaggero gazetesine açıklama yapan Alberto Muraglia, “Bu bir kabusun sonuydu ama beni beraat ettireceklerinden emindim. Yanlış bir şey yapmadığımı biliyordum ama masum olduğumu yargıçtan duymak iyiydi” dedi. Muraglia, işe iade edilmeyi beklediğini de ekledi.

‘MİSKİN MEMURLARIN SEMBOLÜ’

Corriere della Sera gazetesi kararı ‘sürpriz’ diye nitelerken Muraglia’nın ‘kamuda çalışan tembel ve miskin memurların bir sembolü olduğunu’ belirtti.

30’DAN FAZLA BENZER DAVA VAR

Sanremo’da Muraglia’nınkine benzer gerekçeyle 30’dan fazla kamu görevlisi hakkında dava açıldığı aktarıldı. Bunlardan birinde, bir memur kartını okuttuktan sonra plaja gitmekle suçlanıyor. Davalardan 16’sında 10 ile 19 ay arasında değişen hapis cezası kararı verildi ve ceza indirimi pazarlığı sürüyor. (Sputnik)

Bu haber 3211 defa okundu

DİĞER HABERLER

Sürücüler bu haber sizin için

Sürücüler bu haber sizin için

Yediğiniz cezalar bir tık uzağınızda

2 Polis yaralandı

2 Polis yaralandı

Geçmiş olsun

Sana da 'Eyvallah Rıza Baba'

Sana da 'Eyvallah Rıza Baba'

Diziyi bırak gerçek hayata bak

Önce iftira attı

Önce iftira attı

Ardından çark etti

KOCAELİ'NİN BİR HAFTALIK UYUŞTURUCU BİLANÇOSU

KOCAELİ'NİN BİR HAFTALIK UYUŞTURUCU BİLANÇOSU

Polis ve Jandarma ekiplerinin uyuşturucu mücadelesi sürüyor

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ