22 Mart 2018 Perşembe 20:41
 
  • 3,934 TL

  • 4,849 TL

  • 167,99 TL

  • 117.110

Öncekiler Sonrakiler

MESLEKTEN ATILAN POLİS 4 YIL SONRA GERİ DÖNDÜ

Meslekten atılan polis 4 yıl sonra geri döndü
05 Eylül 2017 Salı 08:00

.

Artvin-Şavşat İlçe Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli  D.E. isimli polis memuru 4 yıldır dürdürdüğü hukuk mücadelesi sonunda polisliğe geri döndü.


 

Artvin’e bağlı Şavşat İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapan D. E.,hakkında Artvin valiliğine gönderilen ihbar mektubunda polis memurunun D.G.isimli bir kadınla beraber yaşadığı ve ondan hamile kalan kadının çocuğu aldırdığını belirterek araştırılmasını istedi. Bunun üzerine soruşturma başlatıldı. Yapılan soruşturma sonucu Polis memuru D.E., ‘iffetsiz bir kadın’ ile birlikte olduğu gerekçesiyle Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından meslekten çıkarıldı.YARGIYA TAŞIDID.E. idare mahkemesine başvurdu ancak eli boş döndü. Danıştay da yerel mahkeme kararını onadı. D.E. avukatı aracılığı ile Danıştay’a karar düzeltme başvurusunda bulundu.Karar düzeltme başvurusunu değerlendiren Danıştay Beşinci Daire bu kez, yerel mahkemenin kararını bozdu. Bozma kararında “Her ne kadar davacının, D. G. isimli bayanla ilişki içerisinde olduğu tartışmasız ise de, adı geçen kadının belirtilen dönemde iffetsiz olarak tanındığına ilişkin somut bir bilgi ve beyanın bulunmadığı...” değerlendirmesinde bulunuldu. Danıştay’ın bozma kararı ile birlikte 4 yıl sonra D. E.’nin yeniden mesleğe dönmesinin de yolu açılmış oldu.

Bu haber 6840 defa okundu

DİĞER HABERLER

Polis göz açtırmadı

Polis göz açtırmadı

Huzur 41'de 4557 Şahıs sorgulandı

5 çocuk annesi intihar etti

5 çocuk annesi intihar etti

.

Uyuşturucudan 7 kişi tutuklandı

Uyuşturucudan 7 kişi tutuklandı

.

Uyuşturucu operasyonunda 8 kişi tutuklandı

Uyuşturucu operasyonunda 8 kişi tutuklandı

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından uyuşturucu baronlarına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ