21 Mart 2019 Perşembe 03:18
 
Öncekiler Sonrakiler

MEZARCI EKİP İŞ BAŞINDA

Mezarcı ekip iş başında
08 Temmuz 2018 Pazar 15:53

.

Kocaeli il Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu dedektifleri son yıllarda bir birinden önemli cinayet soruşturmalarından yüzünün akı ile çıkmayı başardı.


Haber: Ahmet Yavuz

İzmit İlçesinde bulunan ve 19 Mayıs 2015 tarihinden beri kendisinden haber alınamayan Erman Kızıltan ile ilgili soruşturmayı sürdüren Cinayet Bürosu dedektifleri olayın üzerindeki sır perdesini aralamayı başardı.


Erman Kızıltan’ın cinayete kurban gittiğini değerlendiren ekipler daha öncede gözaltına alınmış ancak delil yetersizliği nedeni ile salıverilen A.G.'nin peşini bir an olsun bırakmadı. Teknik ve fiziki takiple adım adım izlemeye aldığı  A.G., irtibatlı olduğu 3 kişi ile birlikte gözaltına aldı.  Asayiş Şube Müdürlüğü'nde çapraz sorguya alınan zanlılar polislerin ele geçirdiği deliller karşısında suçlarını itiraf etmek zorunda kaldı. İş yerinde öldürdükleri Kızıltan'ı ormanlık alana gömdüklerini itraf eden zanlıların yer göstermesi sonucu Kızıltan’ın cansız bedenine gömüldüğü topraktan çıkarıldı ve otopsi yapılmak üzere İstanbul adli tıp kurumuna gönderildi.MEZARCI EKİP


Son yıllarda çözdükleri çok önemli cinayet olaylarında maktüllerin tamamını gömüldükleri yerden çıkartan ekibe mezarcı ekip yakıştırması yapılırken İl Emniyet Müdürü Necati Denizci'nin kamuoyunda infial yaratan olayların çözülmesi için oluşturduğu özel ekibin başına Emniyet Müdür Yardımcısı Kaan Yıkılmaz, Asayiş Şube Müdürü Ömer Kodal, ve Cinayet Büro Amiri Komiser Hikmet Çakıcı'yı getirdiği ve bu özel ekibinde adeta iğne ile kuyu kazarak bu güne kadar 5 önemli cinayet olayını çözdükleri, maktüllerin toprağa gömülü cesetlerinin de yine bu ekip tarafından çıkartıldığı öğrenildi.


İŞTE O CİNAYETLER

1- Gebze ilçesinde 25 Ekim 2016 tarihinde hava almak için evinden çıkan ve bir daha kendisinden haber alınamayan Elif Arslan'ın Soner Sözbir tarafından öldürüldüğünü tespit eden Cinayet Bürosu ekipleri hunharca cinayete kurban giden Elif Arslan'ın cansız bedenini Dilovası Muallimköy mezarlığına yakın bir yerde gömülü vaziyette bularak çıkarttı.


2- 7 Aralık 2017 tarihinde Bekirpaşa Polis merkezine kayıp başvurusu yapılan Hüsnü Güntaç'ın eşi ve sevgilisi tarafından öldürüldüğünü tespit eden cinayet bürosu dedektifleri, Sibel Güntaç ve Fahrettin Özcen isimli zanlıları Kütahya'da yakaladı. Zanlıları sorgulayan ekip maktülün Yalova, Altınova'da gömüldüğünü belirleyerek bu bölgede gerçekleşen kazı çalışmaları sonucu talihsiz adamın cesedine ulaşmayı başardı.


3- 10 Ocak günü Gölcük'te ortadan kaybolan Ecem Balcı olayını mercek altına alan dedektifler, olayı gerçekleştirdiğini düşündükleri Süleyman Kara isimli şahsın bir başka suçtan cezaevinde olduğunu tespit etti. Zanlının mahkemesini takibe alan ekipler, Balcı'nın tahliye kararının ardından operasyon için düğmeye bastı. Gözaltına alınan ve sorguda suçunu itiraf eden Kara'nın yer göstermesi sonucu 17 yaşındaki Ecem Balcı'nın cansız bedenine ulaşıldı.


4-10 Mayıs 2018 tarihinde Tütünçiftlik polis merkezine kayıp olarak bildirilen Yusuf Acar olayını soruşturan ekip, Acar'ın katil zanlısı olarak Şehmus Acar'ı belirledi. Zanlıyı gözaltına alan dedektifler, yaptıkları sorgu sonrası Yusuf Acar'ın Şehmus Acar tarafından İlimtepe'de öldürülerek ağaçlık bir alana gömüldüğünü tespit etti. Kazı çalışması sonucu maktülün cesedine ulaşan ekipler, bir cinayeti daha mezar kazarak çözmüş oldu.

Bu haber 12210 defa okundu

Kaan YIKILMAZ

Halil ihsan çetin
09 Temmuz 2018 Pazartesi 07:52

Süper polissin kaan yıkılmaz...burada sadece 5 Cinayeti çözdüğün yazılmış Edirne ve Tekirdağ sakinleri yazmamışlar.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

.

Yuh olsun
09 Temmuz 2018 Pazartesi 00:42

Zaten her olayı amirler çözer. Memurlar figürandır.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ