22 Haziran 2018 Cuma 23:57
 
  • 4,677 TL

  • 5,456 TL

  • 191,54 TL

  • 95.852

Öncekiler Sonrakiler

MİLLETVEKİLİNİN BURNUNU KIRAN POLİSE HAPİS CEZASI

Milletvekilinin burnunu kıran polise hapis cezası
21 Eylül 2016 Çarşamba 00:02

.

GEZİ Parkı olayları sırasında eski CHP Amasya Milletvekili Ramis Topal’a attığı baret ile burnunun kırılmasına yol açan polis memuru Cihad Ş.nin yargılandığı dava karara bağlandı. Mahkeme, polis memurunu 8 ay 22 gün hapis cezasına çarptırdı.


"SANIKTAN ŞİKAYETÇİYİM, CEZALANDIRILSIN"

Müşteki Ramis Topal, olay tarihinde milletvekili olarak Beyoğlu bölgesine gittiğini belirterek 'Olay yerinde iki grup halinde polisler vardı. Bir grup otelin önünde, bir grupta karşı cephedeydi. Ben önce karşı cephedeki polis grubuna giderek biraz geri çekilmelerini söyledim. Milletvekili olduğumu söyleyerek kimliğimi gösterdim. O grup geri çekildi. Daha sonra da Divan Oteli’nin önündeki polis grubuna giderek kendilerine milletvekili kimliğimi çıkarıp göstererek 5 metre geri çekilmelerini istedim, ricada bulundum. Bu amacım sadece Divan Oteli’ne sıkışmış bulunan inanları çıkarabilmek içinde otele girdim. İçerisi çok yoğun gaz olmuştu. Tekrardan otelden dışarı çıktığımda arkadan polislerin gurubu içinden bir kask atıldı, daha doğrusu bir cisim geldi suratıma çarptı. Sonradan bunun baret olduğu anlaşıldı. Dönüp baktığımda atan polisi de gördüm, göz göze geldik. Hemen yanına gidip kolundan tuttum fakat yanındakiler çekiştirmeye başladılar, daha sonra o polisi aldılar.Bu darbe neticesinde yaralandım, burun kırığı meydana geldi. Sanıktan şikayetçiyim. Cezalandırılsın" dedi. Sanığın avukatı  ise, olayda müvekkilinin kastının bulunmadığını belirterek, beraatini istedi.

SANIK POLİSE 8 AY 22 GÜN HAPİS CEZASI

Davayı karara bağlayan mahkeme polis memurunu"Olası kasıtla yaralama" suçundan, 8 ay 22 gün hapis cezasına çarptırdı. Hükmünün açıklanmasının geri bırakılmasına karar veren mahkeme, sanığı 5 yıl süreyle denetime tabi tutulmasına karar verdi. Sanık 5 yıl içinde suç işlemezse dava ortadan kalkacak.
Bu haber 4323 defa okundu

Polise yazık olmuş

Mehmet yılmaz
21 Eylül 2016 Çarşamba 20:41

Devlet aleyhine ne zaman nerde bir suç işleme bu CHP.nin millet vekilleri orda. Polis bu olayları önlemek için mücadele etmiş.polisin görevini engellemiş,piskolojisini bozmuş,polisi strese sokmuş. Ben davaciyim demekle polise ceza verenler bu devlet karşıtlarına ceza vermelidir. Bunların amacı polisi pasifize etmek ama rüyaların da görürler Bir polis gider.on polis gönüllü gelir. Vatan hainlerin karşısına aslan gibi dikilirler. Ben gönüllü nefer.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET