19 Mayıs 2019 Pazar 20:36
 
Öncekiler Sonrakiler

NEDENSE BU AÇIKLAMA BİZE ÇOK TANIDIK GELDİ

Nedense bu açıklama bize çok tanıdık geldi
22 Eylül 2018 Cumartesi 12:14

.

Türkiye son yıllarda özellikle intihar olaylarını konuşuyor.

Başta polisler olmak üzere toplumun bir çok kesiminden zaman zaman içimizi acıtacak intihar olayları medya ya yansıyor.OĞLUMA PANTOLON ALAMIYORSAM NİYE YAŞIYORUM DEDİ!


Körfez Yukarı Hereke 17 Ağustos Mahallesi Ortanca Sokak 19. Ada E-3 Daire 1’de oturan İsmail D. (45), lisede okuyan çocuğuna okulun istediği pantolonu alamadığı için bunalıma girdi. Okulun istediği pantolonla okula gidemeyen çocuk derse alınmayarak birgün yok yazıldı. Hereke Nuh Çimento Meslek Lisesi birinci sınıf öğrencisi çocuk durumu anne ve babasına anlattı ve birgün yok yazıldığını söyledi. Baba İsmail D. duruma çok üzüldü. Baba D. eşine “Ben size ve çocuklarıma bakamıyorsan, çocuğuma bir pantolon alamıyorsam niye yaşıyorum ki” dedi. Baba İsmail D., bu konuşmadan bir gün sonrası, geçtiğimiz Perşembe sabahı 06.00 sularında evin baynosunda kendini iple asmış halde bulundu.


TÜRKİYE AĞLADI

Olayın medyada yer almasının ardından başta Fenerbahçe taraftarlar Derneği olmak üzere toplumun bir çok kesiminden o aileye destek ve yardım mesajları gelmeye devam ederken, Kocaeli Valiliği intihar olayı ile ilgili yazılı bir açıklama yayınladı.

İŞTE O AÇIKLAMA

BASIN AÇIKLAMASI


21.09.2018 tarihinde Körfez ilçemizde yaşanan intihar olayı basında yer almıştır.

          Söz konusu haberler; intihar sebebi çocuklarına kıyafet alamadığı ve bu sebeple okula alınmadıkları şeklinde yayınlanmıştır. Yapılan araştırma ve inceleme sonucunda, bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı olay sebebinin psikolojik nedenlere dayandığı anlaşılmıştır.

     Haberlerin kamuoyunu yanlış bilgilendirerek, olumsuz algı oluşturmaya sebep olduğu anlaşılmaktadır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.                                  

Bu haber 2353 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ