15 Ağustos 2018 Çarşamba 04:09
 
  • 6,377 TL

  • 7,228 TL

  • 243,63 TL

  • 93.419

Öncekiler Sonrakiler

O DİZİ YAYINDAN KALKACAK!

O dizi yayından kalkacak!
11 Eylül 2017 Pazartesi 00:02

Özel Harekatçılardan büyük tepki

Show TV’de yayınlanan Kalp Atışı dizisinde bir doktorun Özel Harekat polisine yumruk attığı sahne polisleri ayağa kaldırdı. 'özel harekat polislerinin küçük düşürüldüğü' nün öne sürüldüğü  sahne için dizinin yapımcısı MF Yapım Televizyon ve Filmcilik A.Ş.’den açıklama geldi. Yapımcı şirket Türk Emniyeti ve izleyicilerden özür diledi.

Kalp Atışı dizisinin 10. bölümündeki bir sahne Özel Harekat polislerinin tepkisine neden oldu. Dizide hastanedeki saldırgan için operasyona gelen Özel Harekat polisinin dizide bir doktor tarafından yumruklanması tepkilere neden oldu. Kalp Atışı’ndaki bu sahnenin ardından sosyal medya üzerinden diziye tepkiler yağmıştı. Tüm Emekli Özel Harekatçılar Derneği üyeleri ise bugün dizideki o sahneye tepkilerini göstermek için Show TV’nin Ankara temsilciliğinin önüne siyah çelenk bıraktı.Dernek Başkanı Uğur Yenen, “15 Temmuz hain FETÖ/PDY darbe girişimi sırasında yakaladığı hainlerin üzerindeki şerefli Türk askerinin asil üniformasını çıkartıp daha sonra hainleri yere yatırmış bu kahraman Türk polisine atılan yumruğun, senaryo dahi olsa affedilebilir bir tarafı yoktur.” sözleriyle diziye tepkisini dile getirmişti.

 

YAPIMCIDAN ÖZÜR

Tepkiler üzerine dizinin yapımcı şirketi MF Yapım Televizyon ve Filmcilik A.Ş.’den açıklama geldi. İki karakterin çatışması olarak değerlendiren yapımcı şirket şu açıklamayla özür diledi:

“Yapımcılığını üstlendiğimiz “Kalp Atışı” dizisinin 10. Bölümünde tamamen kurgusal, gerçek hayatta mevcut olan herhangi bir kişi ya da kurum ile ilgisi olmayan, devamlılık arz eden bir hikaye gereği sadece ve sadece “İKİ KARAKTERİN ÇATIŞMASININ” tasviri amaçlanan bir sahne yer almıştır. Ancak bahse konu sahnenin yanlış anlaşılmasından dolayı bu açıklamayı yapma gereği hasıl olmuştur. Söz konusu sahnede yer alan kişi ve kurumun kötülenmesi gibi bir düşüncemiz asla ve asla olamaz! Eğer böyle bir yanlış anlamaya neden olduysak başta şanlı Türk Emniyeti ve izleyicilerimiz olmak üzere hassasiyet duyan tüm kesimlerden ve elbetteki tüm Türk halkından özür dileriz.

SAYGILARIMIZLA

MF YAPIM TELEVİZYON VE FİLMCİLİK A.Ş.”


YAYINDAN KALKMALI


Dizinin yapımcısının resmen özür dilemesinin yeterli olmadığını öne süren polisler o dizinin yayından kaldırılmasını istiyor.

Bu haber 11049 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kurban pazarında emniyetli satış

Kurban pazarında emniyetli satış

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, bugün saat 16.00’da İzmit’te bulunan hayvan pazarında Kurban Bayramı öncesinde esnafa yönelik, bilgilendirici ve bilinçlendirici broşürler dağıtacak.

Eski Özel Harekatçı evini yaktı

Eski Özel Harekatçı evini yaktı

.

Bir haftalık uyuşturucu raporu

Bir haftalık uyuşturucu raporu

.

Yangın eğitimi gerçek oldu

Yangın eğitimi gerçek oldu

Körfez’de bu sabah saatlerinde firma çalışanlarına yönelik verilen yangınla ilgili eğitimde otelin restoranının bacasında henüz belirlenemeyen nedenle tutuştu.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ