18 Şubat 2019 Pazartesi 04:17
 
  • 5,279 TL

  • 5,968 TL

  • 223,54 TL

  • 102.715

Öncekiler Sonrakiler

OKULUN BAHÇE KAPISININ ÜZERİNE DEVRİLDİĞİ ÖĞRENCİ YOĞUN BAKIMDA

Okulun bahçe kapısının üzerine devrildiği öğrenci yoğun bakımda
05 Ekim 2018 Cuma 19:11

.

KOCAELİ'nin Derince ilçesinde, 1'inci sınıf öğrencisi Mehmet Ali İşler (7), okulun demir bahçe kapısının üzerine devrilmesi sonucu yaralandı. Yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınan çocuğun babası Selahattin İşler, okul idarecilerinden şikayetçi olduğunu söyledi.

Olay, dün saat 15.00 sıralarında, Denizciler Mahallesi'ndeki Turgut Reis İlkokulu'nda meydana geldi. 1'inci sınıf öğrencisi Mehmet Ali İşler'in, bahçede arkadaşlarıyla oyun oynadığı sırada tuttuğu okulun raylı demir kapısı üzerine devrildi. Çocuğun demir kapı altından çığlıklarını duyan çevredekiler ve okul yöneticileri, hemen üzerinden demir kapıyı kaldırdı. Okul idarecileri, sağlık ekibini arayarak, yardım istedi. İhbarla gelen sağlık görevlileri, yaralanan öğrenciye ilk müdahalede bulundu. Ambulansla Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Mehmet Ali İşler, yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı.

'İHMAL VAR, BU BİR CİNAYET'

Oğlunun ağır yaralı olarak yoğun bakım ünitesinde tedavi gördüğünü kaydeden Selahattin İşler, "Olay günü veli toplantısı yapılacağı için çocukları dışarıya çıkartmışlar. Ben Mardin'e gitmiştim, eşim Reyhan İşler de veli toplantısı için okuldaydı. Daha sonra oğlum demir kapıyı tutunca üzerine devrilmiş. Ben de hemen olayı duyunca apar topar Kocaeli'ne döndüm. Kapı nasıl düşer? Anlayamadım. Okul yönetiminden şikayetçiyim. Okul kapısı önünde nöbetçi kulübesi var fakat görevli yok. Biz bu öğretmenlere idarecileri çocuğumuz teslim ediyoruz. Bu olayda sorumsuzluk, ihmal var. Bu bir cinayettir. Okul yönetimi ve idarecilerden şikayetçi oldum. Bu işin peşini bırakmayacağım" dedi.

'TEDBİR ALINMASI GEREK'

Kendi çocuğunun da aynı okulda okuduğunu, olayın duyunca tedirgin olduğu için işe gitmediğini belirten Fesih Gidik ise "Benim çocuğum da bu okulda okuyor. Hepimizin çocuğunun başına gelebilirdi bu olay. Korku içerisindeyim ve çocuğumun başına bir şey gelir, diye işe gidemedim. Okulun çevresinde geziyorum. İhmal var mı, bilemiyorum ama olay zaten çok dramatik. Bu olayların olmamasını temenni ediyoruz ama olay olmaması için de tedbir alınması gerekir" diye konuştu.

Bu haber 1178 defa okundu

DİĞER HABERLER

Asayiş Şube Müdürü intihar etti

Asayiş Şube Müdürü intihar etti

.

Av tüfeği ile polisi şehit etti

Av tüfeği ile polisi şehit etti

.

Jandarma tarihi eser yakaladı

Jandarma tarihi eser yakaladı

.Derince'de düzenlenen operasyonda tarihi eser niteliği taşıyan 90 kg ağırlığında kadın ve erkek figürlü heykel ele geçirildi.

Emniyet müdürlerinin mahrem imamı yakalandı

Emniyet müdürlerinin mahrem imamı  yakalandı

.

Polis olduklarını söyleyip...

Polis olduklarını söyleyip...

.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ