26 Mayıs 2020 Salı 09:57

PALU AİLESİ AÇIKLAMASI: 'SORUŞTURMA DERİNLEŞTİRİLEREK DEVAM EDECEK'

Palu ailesi açıklaması: 'Soruşturma derinleştirilerek devam edecek'
14 Ocak 2019 Pazartesi 11:10

.

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı, Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Türkiye’nin gündemine oturan ve aile bireylerinden dün 6’sının tutuklandı Palu ailesiyle ilgili bir açıklama yayımladı. 


Yapılan açıklamada:


Kamuoyunda “Palu Ailesi Olayı” olarak bilinen olayla ilgili kamuoyunun doğru şekilde bilgilendirilmesi amacıyla yeniden basın açıklaması yapma gereği hasıl olmuştur.

Kayıp olduğu iddia edilen Meryem TAHNAL ile küçük kızı Melike TAHNAL’ın kasten öldürülmesi iddiası ile Körfez Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında;

9 Ocak 2019 tarihinde  kasten adam öldürme ve bu suça yardım suçlarından şüpheliler Emine U., Harun P., Ayşe P., İsa P., Hava P., Fatih P. ile kasten adam öldürme ve cinsel istismar suçlarından şüpheli Tuncer U. gözaltına alınmıştır.
Soruşturmanın selameti bakımından yayın yasağı konulmuştur.
Gözaltı süresince kayıp Meryem’in cesedinin bulunabileceği şüpheli Tuncer U. tarafından gösterilen Körfez ilçesi Tütünçiftlik semtinde yapılan kazı çalışmalarında ve yaşı küçük Melike TAHNAL’ın cesedinin gömüldüğü iddia edilen Sakarya ili Ferizli ilçesinde yapılan kazı çalışmalarında cesetlere ulaşılamamıştır.
Gözaltında bulunan şüpheliler savunmaları alındıktan sonra 13 Ocak 2019 tarihinde Körfez Cumhuriyet Başsavcılığında hazır edilmiş şüphelilerden Harun U. olay tarihinde cezaevinde olduğundan dolayı delil durumu itibariyle serbest bırakılmış diğer şüpheliler kasten ve eziyet çektirerek Meryem TAHNAL’ı öldürdükleri iddiası ile Körfez Sulh Ceza Hakimliğine sorguya sevk edilmiş yapılan sorgu sonucunda Körfez Sulh Ceza Hakimliğince  Tuncer U., Emine U., Ayşe P., İsa P., Hava P., Fatih P. kasten adam öldürme suçundan tutuklanmıştır.
 Şüpheliler Tuncer U., İsa P., Fatih P. Kandıra 1 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna, kadın şüpheliler Emine U., Ayşe P.,Hava P. Gebze Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna konulmuştur.
Kayıp Meryem’in küçük kızı Melike TAHNAL’ın öldürülmesi ile ilgili bu soruşturmada elde edilen deliller suç yeri olan Sakarya ili Ferizli Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmiştir.
Şüpheli Tuncer U. ‘nun daha önce İstanbul ili Başakşehir ilçesinde kapıcılık yaptığı sırada yanlarında bulunan kayıp Meryem’in oğlu küçük R.T. TAHNAL’a yönelik cinsel istismar iddiası ve yine şüphelinin kendi çocukları E.S. USTAEL ve Z. USTAEL’e yönelik cinsel istismar iddiası ile ilgili soruşturma derinleştirilerek devam etmektedir.
Gerek duyulması halinde ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur

Bu haber 854 defa okundu

DİĞER HABERLER

Patır patır ruhsatsız silah satıyorlar

Patır patır ruhsatsız silah satıyorlar

Bunları denetleyen yok mu?

Şehir magandaları bu bayramda da boş durmadı

Şehir magandaları bu bayramda da boş durmadı

Polis tek tek enseledi

Şehit Özel Harekatçı Ahmet Alp Taşdemir’in Adı Afrika’da yaşayacak...

Şehit Özel Harekatçı Ahmet Alp Taşdemir’in Adı Afrika’da yaşayacak...

Diyarbakır'da şehit olan polisin adı Somali'de yaşıyor

Bekçilerin üzerine araç sürdü

Bekçilerin üzerine araç sürdü

Bekçileri ezip kaçmaya çalıştı

Narkotik polisi onlara bayram yaptırmadı

Narkotik polisi onlara bayram yaptırmadı

Polis bugün 3.kez uyuşturucu ele geçirdi

Kargo değil uyuşturucu taşımış

Kargo değil uyuşturucu taşımış

34 bin uyuşturucu hap ele geçirildi

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ