20 Ağustos 2018 Pazartesi 23:36
 
  • 6,108 TL

  • 7,005 TL

  • 229,76 TL

  • 90.186

Öncekiler Sonrakiler

POLİS EŞİNİN İSYANI

Polis eşinin isyanı
07 Ocak 2018 Pazar 00:00

.

SGK trafik kazasında hayatını kaybeden polis memurunu ile ilgili  25 gün primi eksik olduğu gerekçesi ile emekli saymadığı iddiası ortalığı karıştırdı.

İddiaya göre polis memuru Mustafa Aygören 24 Nisan 2011 tarihinde İstanbul Kartal'da karşıdan karşıya geerken bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybetti. Kazanın ardından polisin eşi Güllü Aygören İçişleri Bakanlığı veSGK'ya müracaat ederek eşinin işlemlerini başlattı.


SGK, incelemenin ardından kazada hayatıı kaybeden polis memuru Mustafa Aygören'in polis okulunda öğrenciyken primlerinin yatırılmadığını bu nedenle hizmet süresine sayılamayacağına dolayısı ile kaza anında ölen polisin 5 yıllı hizmet süresini tamamlamadığını öne sürerek maaş bağlanamayacağına hükmetti.


Bunun üzerine eşinin polis okulunda öğrenci iken geçen süresinin primlerini yatırmak isteyen acılı eşe SGK, geçici 5510 sayılı yasanın 4.maddesinin 10.bendinde göre, polis okulundaki öğrencilik süresi primlerinin ölmeden önce kendisi tarafından yatırılması gerektiği gerekçesi ile ret etti. 2,5 yaşındaki çocuğu ile zor durumda kalan Güllü Aygören, 'eşim öldü, şimdi nasıl geriye dönük prim yatırsın ' diyerek yaşadığı sıkıntıya isyan etti.Bu haber 7305 defa okundu

DİĞER HABERLER

Ne kazalar durdu, ne de can kayıpları...

Ne kazalar durdu, ne de can kayıpları...

Kurban Bayramı’nda uzun tatili fırsat bilen vatandaşlar, Cuma günü gün mesai bitimi sonrası memleketlerine ve tatil yörelerine gitmek için yollara düştü.

Başkomser Vezir Veziroğlu vefat etti

Başkomser Vezir Veziroğlu vefat etti

.

Otomobil köprü ayağına çarptı: 5 yaralı

Otomobil köprü ayağına çarptı: 5 yaralı

.

Polisin silahı ile canına kıydı

Polisin silahı ile canına kıydı

.

Silahla sevinme, sevenlerini üzme

Silahla sevinme, sevenlerini üzme

İzmit İlçe Emniyet Müdürlüğü, Kurban Bayramı öncesinde il genelinde kentin ana alterlerine bayram sevincinin silahla yaşanmamasına dikkat çekmek için bez afişler astı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ