21 Ağustos 2018 Salı 03:40
 
  • 6,072 TL

  • 7,007 TL

  • 229,76 TL

  • 90.186

Öncekiler Sonrakiler

POLİS O CİNAYETİN SIRRINI 18 YIL SONRA ÇÖZDÜ

Polis o cinayetin sırrını 18 yıl sonra çözdü
24 Temmuz 2018 Salı 11:00

.

İstanbul Emniyeti Organize Suçlar Şubesi Polisleri bir suç örgütüne yönelik önemli bir operasyon düzenledi. Operasyonun perde arkasında ise bir cinayet aydınlatıldı.Operasyonda gözaltına alınan bir şüpheli, 18 yıl önce silahla öldürülen Hasan Beğen cinayeti ile ilgili çok önemli bilgiler verdi.  İşlenen çok sayıda cinayet fail-i meçhul kaldığı için "Ölüm üçgeni" olarak adlandırılan ve TEM yolu üzerindeki Sapanca- Adapazarı-Hendek hattında işlenen cinayetlerden biri yıllar sonra o itiraflar üzerine yeniden mercek altına alındı. O dönem 2000'de silahla vurulan Beğen cinayeti ile ilgili gözaltına alınan ve olayda silahı kullandığı iddia edilen C.Y. isimli bir kişinin tutuklandığı, söz konusu kişinin suçu üzerine aldığı, 10 yıldan fazla cezaevinde tutuklu kaldığı ve hapis cezasını çektikten sonra serbest kaldığı tespit edildi.  Yapılan incelemelerde cinayet ile ilgili suçu üzerine alan C.Y.'nin olayı gerçekleştiren üç kişiden biri olduğu, diğer iki şüphelinin ise kaçtığı tespit edildi.  İstanbul Organize Suçlar Şubesi, iddialara göre suç örgütü lideri Şahin'in grubuna bağlı olan C.Y., A.K. ve F.U.'yu takibe aldı. Yapılan HTS ve teknik çalışmaların ardından cinayet aydınlatıldı. İddialara göre; cinayeti işleyen kişilerin, Şahin'in adamları C.Y., A.K. ve F.U. olduğu tespit edildi. C.Y. yeniden gözaltına alındı. Diğer iki şüpheli A.K. ve F.U. ise 18 yıl sonra Organize Polisleri tarafından yakalandı. Cinayetle sonuçlanan olayın nedeninin ise alacak verecek meselesi olduğu iddia edildi. İstanbul'da su ticareti yapan Hasan Beğen (38), önce acımasızca dövüldükten sonra başından kurşunlanarak öldürülmüş, cesedi ise Sapanca ile Maşukiye Beldesi arasındaki yolun hemen kenarındaki çalıların arasına atılmıştı. Hasan Beğen’in öldürülmeden önce acımasızca dövüldüğü, daha sonra olay yerinde elleri ensesinde kenetlendikten sonra başına ve sırtına sıkılan iki kurşunla öldürüldüğü tespit edilmişti.

Bu haber 2127 defa okundu

DİĞER HABERLER

Ne kazalar durdu, ne de can kayıpları...

Ne kazalar durdu, ne de can kayıpları...

Kurban Bayramı’nda uzun tatili fırsat bilen vatandaşlar, Cuma günü gün mesai bitimi sonrası memleketlerine ve tatil yörelerine gitmek için yollara düştü.

Başkomser Vezir Veziroğlu vefat etti

Başkomser Vezir Veziroğlu vefat etti

.

Otomobil köprü ayağına çarptı: 5 yaralı

Otomobil köprü ayağına çarptı: 5 yaralı

.

Polisin silahı ile canına kıydı

Polisin silahı ile canına kıydı

.

Silahla sevinme, sevenlerini üzme

Silahla sevinme, sevenlerini üzme

İzmit İlçe Emniyet Müdürlüğü, Kurban Bayramı öncesinde il genelinde kentin ana alterlerine bayram sevincinin silahla yaşanmamasına dikkat çekmek için bez afişler astı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ