19 Ağustos 2019 Pazartesi 11:47

POLİS VE EŞİ YARGILANIYOR

Polis ve eşi yargılanıyor
08 Kasım 2018 Perşembe 19:00

.

Oyuncu Vatan Şaşmaz ve Filiz Aker'in otel odasındaki ceset görüntülerinin sosyal medyada ve basında yer almasına ilişkin, açığa alınan bir polisin de arasında bulunduğu 4 sanığın yargılanmasına başlandı.Sanık eski polis memuru Faruk K: "Görüntüyü müdüre WhatsApp'tan atacakken alttan eşim arayıp duruyordu. O arada görüntüyü eşime atmak durumunda kaldım". Sanık polisin eşi sanık Sibel K: "Kız kardeşim 'Vatan Şaşmaz ölmüş.' diye yazınca, 'Evet, görüntüsü de var.' yazıp WhatsApp grubumuza görüntüyü attım. Ticari amaçlı değil, olayın şokuyla videoyu gönderdim. Suçlu benim. Bir ceza verecekseniz bana verin"


Sanık Faruk K, olay tarihinde Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğünde görev yaptığını ihbar üzerine cinayetin yaşandığı otele gittiklerini belirterek "Gittiğimizde güvenlikler ve sağlıkçılar oradaydı. İlçe müdürümüze bilgi aktarmak için kısa bir görüntü çektim. Görüntüyü müdüre WhatsApp'tan atacakken sürekli arayan eşime meşgul olduğumu belirtmek için  görüntüyü eşime de atmak durumunda kaldım. Yani meşgul olduğumu göstermek istedim" diye konuştu.1,5 SENEDİR AÇIKTAYIM


Üzgün olduğunu dile getiren sanık Faruk K, "Bir buçuk senedir açıktayım. Çalışmıyorum, maaş almıyorum. Bir hata oldu bizim açımızdan. Başkaca bir art niyetimiz olmadı. Öğleden sonra arkadaşlar vasıtasıyla görüntülerin basına sızdırıldığını öğrendim. Görüntüleri eşimin aile grubuna yolladığını bilmiyordum. Ben bu olaydan bir menfaat temin etmedim, görevimi kötüye kullanmadım. Üzgünüm, gerçekten bir suç işleme kastım yoktu." ifadelerini kullandı. Sanık Faruk K'nin eşi tutuksuz sanık Sibel K. ise savunmasında, eşinin normal şartlarda her gün kendisini birkaç kez aradığını ancak olay günü hiç aramadığını, bazı olaylarda kıl payı kurtulduğu için eşini  bu yüzden eşini defalarca aradığını anlattı.

SUÇ OLDUĞUNU BİLMİYORDUM
Duruşma hakimi, "Koleksiyon mu yapıyorsunuz?" diye sorunca Sibel K, "Eşim görüntüyü attıktan bir süre sonra ölenin kimliği tespit edilmiş. Eşim bana bunu da yazdı. Kardeşlerimle bir grubumuz vardı. Kız kardeşim 'Vatan Şaşmaz ölmüş.' diye yazınca, 'Evet, görüntüsü de var.' yazıp WhatsApp grubuna görüntüyü attım. Ticari amaçlı değil, olayın şokuyla videoyu gönderdim. Kendisi çok sevdiğimiz biriydi, popüler bir insandı. Hiçbir şekilde art niyetim yoktu, yemin ederim." dedi.

Sanık Sibel K, eşinin suçu olmadığını savunarak, "Eşim 1,5 yıldır zaten cezasını çekiyor. Suçlu benim. 1,5 yıldır mağduruz. Kirada oturuyoruz. Bir ceza verecekseniz bana verin. Sanıklardan Yakup İ, erkek kardeşimdir. Ona da görüntüleri gönderdim. Amacım olaydan menfaat sağlamak değildi. Didem Ç. adlı kişiyi ben de tanımıyorum." şeklinde konuştu.

Ara kararını açıklayan mahkeme, sanık Didem Ç'nin savunmasının talimatla alınması için ikamet ettiği Antalya'daki asliye ceza mahkemesine yazı yazılmasını hükmederek, duruşmayı erteledi.


Bu haber 2070 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ