27 Ekim 2016 Perşembe 15:45
Kocaeli: 10°C
Yarın: 4°C / 11°C
  • 3,103 TL

  • 3,393 TL

  • 126,60 TL

  • 78.935

Öncekiler Sonrakiler

POLİSE YİNE YOK

Polise yine yok
07 Eylül 2016 Çarşamba 09:10

.

15 Temmuz Darbe teşebbüsünün başarısız olmasında en büyük nedenlerden biride Türk Polisinin darbecilere karşı ortaya koyduğu net tavır olduğu bilinen bir gerçek.


O melun gecede polisler canlarını ortaya koyarak darbeci askerleri püskürttü. Halkın demokrasiye sahip çıkması için sokak aralarında polis araçları ile halka sokağa çıkma çağrısı yapıldı. Halk hem Demokrasiden yana tavrını ortaya koydu hem de polise destek verdi.


3600 YİNE HAYAL


Hemen her hükümetin iktidara gelmeden söylediği 'Sorunlarınızı biliyoruz, çözüm bizde' söylemleri, muhalefette söylediklerini iktidara geldiklerinde bir türlü hayata geçirmemeleri polsileri gerçekten çok üzüyor. 15 Temmuzun ardından uzun süre geçmesine rağmen polisler hala can siperhane görev yapmaya FETÖ cüleri kurumlardan temizlemeye devam ediyor. Haliylede mesai mefhumu gözetmeden çalışıyor. Bugün hala bir çok ilimizde polisler 12/12 sistemi ile çalışıyor. Yeterli istirahat edemiyor. Polislerin diğer meslek gruplarının haklarının kendilerine verilmesine yönelik beklentileri ise nedendir bilinmez bir türlü gerçekleşmiyor. Bugün Polislerin en büyük beklentisi 3600 katsayı. Ama nedendir bilinmez siyasiler bu konuda adım atmıyor ve polislerin beklediği müjdeyi vermiyor.Halbuki  Anayasa'mızın 55'inci maddesi "Eşit işe eşit ücret ödenir." diyor. Yani, eşit işe eşit ücret ilkesi de bu konuda ihlal ediliyor.”

Bu haber 29372 defa okundu

DİĞER HABERLER

Hırsızların hedefinde Camiler var

Hırsızların hedefinde Camiler var

.

Gölde ceset bulundu

Gölde ceset bulundu

Kocaeli Fuarı içerisinde kimliği belirsiz bir kişinin cansız bedeni bulundu.

Evlat acısına yüreği dayanmadı

Evlat acısına yüreği dayanmadı

Acılı baba hayatını kaybetti

Hırsızına çağrı yaptı

Hırsızına çağrı yaptı

Getir TV'yi al 200 TL canlıyı!

İzmit'te intihar

İzmit'te intihar

25 yaşındaki genç canına kıydı

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu