11 Aralık 2018 Salı 02:14
 
  • 5,326 TL

  • 6,049 TL

  • 213,58 TL

  • 92.227

Öncekiler Sonrakiler

POLİSİN HALİNDEN EN İYİ SEN ANLARSIN

Polisin halinden en iyi sen anlarsın
09 Aralık 2017 Cumartesi 15:15

Gözler Polis Akademisi eski Başkanı Zühtü Arslan'da

Uzun yıllar Polis Akademsinde geleceğin polis müdürlerine ders veren ve daha sonra 3 yıl boyuncada Polis akademisi Başkanlığı yapan Zühtü Arslan polislerin kaderini belirleyecek.

Anayasa Mahkemesi başkanı Haşim Kılıç'ın emekliye ayrılmasının ardından yapılan seçimlerde Prof.Dr.Zühtü Arslan Anayasa Mahkemesi başkanlığına getirlmişti. İnsan hakları, anayasa hukuku, hukuk-siyaset ilişkisi ve siyaset felsefesi gibi alanlarda çeşitli ulusal ve uluslararası akademik dergilerde makaleleri yayımlanan Arslan’ın ayrıca Anayasa Teorisi başlıklı bir kitabı bulunuyor.


POLİSİN GÖZÜ KULAĞI AYM'DEN ÇIKACAK KARARDA

Çalışan, emekli ve aileleriyle birlikte yaklaşık 500 bin kişiyi ilgilendiren ve Emniyet-Sen'in talebiyle CHP, geçen yıl Nisan ayında polisin maaşının 3000 ek göstergeye göre hesaplanmasını öngören 6663 sayılı kanunun 9.maddesi için gözler  AYMde.POLİSİN MAAŞI DÜŞECEK, EMEKLİNİN ARTACAK

Emniyet-Sen Avukatı ve Basın Sözcüsü Emrah Aytekin, Anayasa Mahkemesinin kararının çok önemli olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Polis, Jandarma ve sahil güvenlik ile birebir aynı işi yapıyor. Onlar kır ve deniz polisleri ama emeklilik haklarında büyük farklılıklar var. AYM, CHP'nin başvuru dilekçesindeki gibi bizim talebimiz doğrultusunda karar verirse çalışan polislerin maaşlarında 55-60 lira azalma olacak ama emekli polis maaşlarının hizmet yılına göre 500 ila 600 lira artması gerekecek. Yine emekli ikramiyelerinde de 10 ila 20 bin lira artış olacak.


Polislere özgüven gelecek, kendilerini değerli hissedecekler. Özellikle 15 Temmuz darbesinden sonra polislerimiz insanüstü bir gayretle, iki üç kişilik çalıştılar. Hala emekli olmaya korkuyorlar maaşları düşecek, diye. Bu dava 22 yıl önce yapılan bir haksızlığın giderilmesi davasıdır."


 

Karar Çarşamba günü belli olacak


Geçmişte Polis akademisi Başkanlığı yapan Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan'ın başkanlığında toplanacak Anayasa Mahkemesi polisin kaderini belirleyecek. AYM'nin kararının Çarşamba günü belli olması bekleniyor.

Bu haber 9138 defa okundu

Arkadaş doğru olan bir konuda devamlı amirlerine konuyu ileterek dava açmış ve inşallah başaracaktır Allah yar ve yardımcıları olsun Amin. irade 3600 ek gösterge hakkımızı ele almalarını istiyoruz bu iz göz gör,göre zorlanıyor.Millet vekillerine zam yapıl

Ebubekir Güntay
10 Aralık 2017 Pazar 10:46

Her şeyin hayırlısı n ben emekli olacağım za manda böyle bir konu vardı fakat çok bekledim olmayıncada hakkından hayırlısı diyerek 2001 yılı Nisan ayında mi keserek emekli oldum üç çocuğum var bunları okumakta çok zorlandım şükürler olsun zorda olsa yaptık fakat zor şayet adaletsizlik gönderilirse biraz rahat hayat sürdürürüz bu işe öncülük edenlerden Allah razı olsun kolay gelsin elmalar.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Polisin 3600 ek göstergesi

Güner Akçam
10 Aralık 2017 Pazar 01:09

Yanılmıyorsam 1994 yılında askere verildi her nedense polise verilmedi 23 yıldır süre gelen haksız uygulama bitsin artık.Ayrıca haber yapan gazeteye saygılarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ