03 Nisan 2020 Cuma 20:20

POLİSLERİN ÇALIŞMA ŞARTLARINDA İYİLEŞTİRMELER YAPILDI

Polislerin çalışma şartlarında iyileştirmeler yapıldı
21 Şubat 2020 Cuma 16:00

İçişleri Bakanı Soylu, polislerin yeni mesai sistemini açıkladı.

Açıklanan sistemde 8 saat çalış, 24 saat istirahat et ve psikolog desteği gibi maddeler yer aldı.

Emniyet personelinin moral ve motivasyonunun, mesleki dayanışmasının, aidiyet duygusunun ve verimliliğinin artırılması ile personel memnuniyetinin en üst seviyede sağlanabilmesi için çalışma şartlarında iyileştirmeler yapıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatıyla 81 il emniyet müdürlüğüne genelge gönderildi.

Polislerin çalışma şartlarında iyileştirmeler yapıldı

8/24 ÇALIŞMA ESASINA GEÇİLECEK
Genelgeye göre, il emniyet müdürlüklerine bağlı polis merkezi amirlikleri ve resmi ekiplerde 8 saat çalışıp 24 saat istirahat sistemine tamamen geçilecek. Diğer birimlerde de bu sisteme geçilebilmesi için imkanlar dahilinde gerekli planlama ve düzenlemeler yapılacak.

Polislerin çalışma şartlarında iyileştirmeler yapıldı


Personelin senelik izinleri, kış ve yaz aylarında olmak üzere iki dönem halinde planlanacak ve yıllık iznin en az 3'te biri kış aylarında kullandırılacak. Böylece her personelin izninin tamamını her yıl kullanması sağlanacak.


EVLİLİK YIL DÖNÜMLERİNDE İZİN
Personel, 657 sayılı "Devlet Memurları Kanunu"nda düzenlenen mazeret izninin bir gününü yetkili amirlerin izniyle evlilik yıl dönümlerinde kullanabilecek.
Mesleğe yeni başlayan ya da atama ve yer değiştirme sonucu yeni bir ilde görevlendirilen personel, oryantasyon eğitimine tabi tutulacak. Ayrıca emniyet personeli, yeni görev yeri, şartları ve özel yaşamını ilgilendiren konularda ihtiyaç duyabileceği hususlarda ayrıntılı olarak bilgilendirilecek ve kendisine gerekli destek verilecek.

Polislerin çalışma şartlarında iyileştirmeler yapıldı

Görev dağılımında ve birimlerdeki istihdamda adil olunacak. Ek görevlendirmelerde eşitlik ve şeffaflığa önem verilecek, görevlendirme çizelgelerinin birimlere dağıtılarak personele duyurulması sağlanacak.
"Personel Görüş Günü" uygulaması mümkün oldukça il emniyet müdürlerince yapılacak. Bunun mümkün olmadığı zamanlarda ise en az il emniyet müdür yardımcısı seviyesinde yerine getirilecek.

PSİKOLOG DESTEĞİ
Tüm personelin her yıl en az bir defa Rehberlik ve Psikolojik Danışma Büro amirliklerinde görevli psikologlarla zorunlu bireysel görüşmeye katılması sağlanacak. Psikoloğun, zorunlu bireysel görüşme sonrası personelin görüşme sürecine devam etmesini gerekli görmesi halinde, 2 Aralık 2019'da çıkan genelge ve diğer ilgili mevzuatta ön görülen hususlar devreye sokulacak. Bu işlemlerin eksiksiz ve zamanında yapılması hususunda bütün sıralı amirler gerekli hassasiyeti gösterecek.

Yıllık zorunlu bireysel görüşmeler için emniyet teşkilatında görevli psikologların yetersiz kalması durumunda valilikler koordinesinde ilde bulunan diğer kamu kurum ve kuruluşlarındaki görevli psikologlardan görevlendirme yapılarak istifade edilecek.

Polislerin çalışma şartlarında iyileştirmeler yapıldı

Üniversiteler ve ilgili diğer kurumlar ile iş birliği yapılarak aile içi iletişim, stres ile baş etme, öfke kontrolü, problem çözme becerileri, iletişim becerileri, çocuk ve ergen ile iletişim, aile içi şiddet ve çocuk istismarı, bütçe yönetimi, psikolojik şiddet, ruhsal bozukluklar gibi konularda eğitim faaliyetleri düzenlenecek ve belirli periyotlarla eğitimler tekrarlanacak.

Kültürel ve sosyal etkinlikler kapsamında, halk oyunları ve koro etkinlikleri, doğa yürüyüşleri, piknik gibi çeşitli faaliyetler ile spor turnuvaları düzenlenecek. Yapılan etkinliklere personelin eş ve çocukları da dahil edilecek. Ayrıca illerde bulunan diğer kamu kurum ve kuruluşlarıyla iş birliği yapılarak bilgi ve beceri artırmaya yönelik faaliyetler düzenlenecek.
Evlilik, doğum, hastalık ve vefat gibi durumlarda personel yalnız bırakılmayacak, zamanında yapılacak ziyaretlerle birlikte gerekli maddi ve manevi destek verilecek.

İl emniyet müdürleri, personelin görev yaptığı birimleri daha sık ziyaret ederek, denetim ve rehberlik görevini etkin bir şekilde yerine getirecek. Personelin hem görevle ilgili hem de kişisel sorunlarını yerinde ve zamanında tespit ederek, çözümüne yönelik daha yakın ve sıcak bir ilişki ortamı sağlanacak, sıralı tüm amirler de aynı hassasiyeti gösterecek.

Bu haber 4761 defa okundu

SEÇİMDEN SECİME VAATLER

Sarraf
22 Şubat 2020 Cumartesi 21:32

Polise 3600 ek gösterge verilmelidir. Nedir şartları bellidir .Şartlarımız duduyor. Peki askere vermişlerdir polisede vermeliler. Bana kalırsa şartları tutan her memura versinler. Bu vaatler seçim zamanı hızlanır seçim bidonce diğer

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Özluk haklari aksakligi

Leven l
22 Şubat 2020 Cumartesi 08:58

Bürolarda gorevli polislesler bayramlarda ve cumartesi pazar gunleri izinli oluyor. Ekip te çalışan polislere göre yilda 20 gun civarin da favladan izin kullanmis oluyor. Büroda calisan polis gece mesaisi yapmadan ve bayram tatillerini de kullanarak diyer polisler ile ayni özluk haklarina saip oluyorlar. Meskek hayati boyunca buroda calisan bir polis Ayni orada yipranma ve fazla mesai almış oluyor.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Polisin bakları

Şevket kara
22 Şubat 2020 Cumartesi 00:58

Elbetde çalışma sistemi güzel ama polisin yıllardır beklediği 3600 SÖZ Verildi kulak arkası yapıldı polis gece gündüz demeden çalıssın 3.sınıf müdürler 3600 alsın bumu adalet yazıklar olsun

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

3600

Ömer Nezihi Ertan
21 Şubat 2020 Cuma 22:09

Öncelik 3600 olmalı. Gerisi vız.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

3600

Memet ZOR
21 Şubat 2020 Cuma 20:37

Nezaman verilecek.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

Sosyal medyada yazılanlara inanmayın

Sosyal medyada yazılanlara inanmayın

Özel araç ile sosyal mesafale seyahat iddiası yalan

Bende koronavirüs var deyip polise tükürdü

Bende koronavirüs var deyip polise tükürdü

Yazıklar olsun...

Tır, polis noktasına daldı

Tır, polis noktasına daldı

5 ölü 15 yaralı

Polis ekipleri Otizmli Halil'i unutmadı

Polis ekipleri Otizmli Halil'i unutmadı

.

Covid-19 fırsatçılarına şok baskın

Covid-19 fırsatçılarına şok baskın

10 bin cerrahi maske ele geçirildi

Koronavirüse kaç polis yakalandı?

Koronavirüse kaç polis yakalandı?

Bakan Soylu, ilk kez sayı açıkladı

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ