22 Mayıs 2018 Salı 04:57
 
  • 4,578 TL

  • 5,400 TL

  • 189,93 TL

  • 102.258

Öncekiler Sonrakiler

RESMİ GAZETEDE YAYIMLANDI! POLİSİN ADI DEĞİŞTİ!

Resmi gazetede yayımlandı! Polisin adı değişti!
06 Haziran 2017 Salı 11:20

.

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Kıyafet Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi gazete'de yayımlandı.
Trafikte çalışan memurların adı "Trafik hizmetleri barışı destekleme ve koruma misyonlarında görevlendirilen personel" oldu.

İçişleri Bakanlığı imzalı yönetmeliğe göre, "Trafik hizmetlerinde çalışan personel" ibaresinden hemen sonra “barışı destekleme ve koruma misyonlarında görevlendirilen personel,” ibaresi eklendi.

Bunun yanında Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Kıyafet Yönetmeliğinin 7 nci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendine “kep veya bere,” ibaresinden sonra gelmek üzere “başını kapatan bayanlar için kumaş başlık,” ibaresi konuldu.

EMNİYET'TE KIYAFET YÖNETMELİĞİ DE YAYIMLANDI

Bundan sonra emniyet mensuplarının yazlık gömlekleri, açık mavi renk kumaştan olacak.

Apoletler ile cep kapakları aynı cins koyu lacivert olacak. Düğmeleri ise, emniyet amiri rütbesindeki personel dahil gümüş renk, emniyet müdürlerinde ise altın sarısı renk polis yıldızlı metaldendir. İstekleri halinde bayan personele uzun kollu yazlık gömlek verilecek.

Tişörtler ise yazlık gömlek renginde, polo yakalı, omuz kısmında koyu lacivert renk apoletli, yazlık gömlekte belirtilen arma ve işaretler aynen yer alacak. İstekleri halinde bayan personele uzun kollu yazlık tişört verilecek.

BAŞÖRTÜSÜNE YENİ EK

Yönetmelikte yer alan “kep veya bere,” ibaresinden sonra gelmek üzere “başını kapatan bayanlar için kumaş başlık,” ibaresi eklendi. Başını kapatan bayan personel için başı kapatacak ancak yüzü örtmeyecek şekilde desensiz, koyu lacivert renkte kumaştan yapılır. Branş ayrımı yapılmaksızın tüm birimlerde görev yapan başı kapalı üniformalı bayan personele her yıl iki adet üniforma renginde kumaş başlık verilecek.

ÖZEL HAREKAT VE BOMBA İMHA UZMANI'NIN ADI DA DEĞİŞTİ

Aynı yönetmelikle, “Özel Harekat"taki personelin adı "Özel Harekat Barışı Destekleme ve Koruma Misyonlarında Görev Yapan Personel" oldu. Bomba İmha Uzmanları ise "Bomba İmha Uzmanı Barışı Destekleme ve Koruma Hizmetlerinde Görevli Personel” oldu.
Bu haber 42212 defa okundu

Ugrasmayin

Nurettin ozer
07 Haziran 2017 Çarşamba 14:37

30 senelik meslek hayatımda gelmiş geçmiş İçişleri bakanları olsun em.gen.md.olsun polisin özlük hakları ve çalışma sistemleri ile hiç ilgilenmediler hep kıyafet ve bıyıklı ile ugrastilar dahada ugrasmaktalar polise en yüksek maaşı rahmetli Erbakan verdi yazık hele bizim gibi emekliler olsun onların yaşama hakkı yok

2 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

BIRAKIN POLISIMIZI

Hasan SARICICEK
07 Haziran 2017 Çarşamba 13:54

Ne kader siz benim teşkilatın benim teşkilatının üzerinden yine birileri çantasını dolduracak polisimizi vitrine koyup şehir etmeyeceğiz sokakta görev yapan arkadaşlarımın nasıl rahat hareket edebileceğini düşünerek elbise verilmesinden yanayım masa başında oturarak dışardaki polisin kıyafetini düzenlemek çok yanlış ayrıca polisin özlük haklarına el atın her gelen polisi kullanarak is yapar şamar oğlu oldu polis

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

İyi halt işlemişler.

Recep YILMAZ(Emekli)
07 Haziran 2017 Çarşamba 11:30

Polisin kılık kıyafeti ile yıllardır uğraşıyorlar.bir şeye benzetemediler...bırakın bu işleride Özlük haklarına bakın ne durumda..))

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

alakasız başlık

fatih
07 Haziran 2017 Çarşamba 03:10

Yönetmelik değişikliğinden bunu nasıl çıkardınız helal olsun... Bi daha okuyun yönetmeliği. Ne alakası var

0 Beğendim
1 Beğenmedim
 
Yanıtla

Vah ki, Vah,,

Ahmet Kenan
06 Haziran 2017 Salı 18:07

Kılık kıyafet değişir,kaderi değişmez Polisimin,,!Önüne gelen itekler, sürgün yer Yinede yaranmaz polisim,,Allah'ını seven yokmu,,? Halini soracak,Ekonomik sorunlarını halledecek babayiğit,,İçişleri Bakanlığı Dertlere son verir isterse,Lakin koltuklar sıcak,vicdanlar soğuk,,Emekli Polislerin hali pür perişan,Çek çenesini koy mezara,,Almayın mazlum ahı çıkar aheste aheste bu Dünyanın altıda var,,ölümlü Dünya Sizlerede kalmaz,Saygılarımla,,

4 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET