18 Şubat 2019 Pazartesi 22:47
 
  • 5,309 TL

  • 6,007 TL

  • 225,70 TL

  • 101.729

Öncekiler Sonrakiler

SAĞLIK ÇALIŞANINA YUMRUKLU SALDIRI

Sağlık çalışanına yumruklu saldırı
08 Ekim 2018 Pazartesi 17:36

.

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acil servisindeEKG çeken sağlık çalışanı, tartıştığı bir hasta yakınının saldırısına uğradı.Yüzüne aldığı yumruk darbeleriyle yaralanan Ahmet A., şikayetçi oldu.

Olay dün akşam saatlerinde Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde meydanageldi. İddiaya göre, EKG çeken sağlık çalışanı tartıştığı bir hasta yakınınınsaldırısına uğradı. Hastanenin özel güvenlik görevlileri olaya müdahale edereksaldırganı uzaklaştırdı. Yumruk darbeleri ile dudağı patlayan, yüzü moraranAhmet A., darp raporu alarak şikayetçi oldu. Şikayet üzerine sağlık çalışanınasaldıran kişinin ifadesi alındı.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube BaşkanıÖmer Çeker, şunları kaydetti:

"Dün akşam saatlerinde Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde acilservise gelen bir hastanın yakınları tarafından sağlık çalışanı darbedilmiştir.Darbedilen sağlık çalışanına acil şifalar dileriz. Temennimiz, bu ve bunabenzer olayların son bulmasıdır. Yaşanan üzücü olayı kınıyoruz. Daha vahim olayyaşanabilirdi. Olayların son bulması için gereken kanuni düzenlemeleri hayatageçirmeyerek sürüncemede bırakan, tedbirleri almayan yetkilileri de kınıyoruz.Sağlık kuruluşlarında şiddetin ivme kazanarak zirveye doğru tırmandığı birsüreci yaşamaktayız. Her alanda görüş belirtenler sağlıkta şiddetin önlenmesinoktasında adeta küçük dillerini yutmuşçasına susmaktadırlar. Hastaneniniçerisinde sağlık çalışanı darbedilip, tekme tokat dövülüyor ise söylenecek sözbitmiş demektir. Temennimiz, bu ve buna benzer olayların son bulmasıdır.Yetkilileri göreve davet ediyoruz."

Bu haber 877 defa okundu

DİĞER HABERLER

Taciz ettiği kadın polis çıktı

Taciz ettiği kadın polis çıktı

.

Asayiş Şube Müdürü intihar etti

Asayiş Şube Müdürü intihar etti

.

Jandarma tarihi eser yakaladı

Jandarma tarihi eser yakaladı

.Derince'de düzenlenen operasyonda tarihi eser niteliği taşıyan 90 kg ağırlığında kadın ve erkek figürlü heykel ele geçirildi.

Emniyet müdürlerinin mahrem imamı yakalandı

Emniyet müdürlerinin mahrem imamı  yakalandı

.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ