21 Temmuz 2019 Pazar 23:12
 
Öncekiler Sonrakiler

SAVCI O POLİS İÇİN 22 YIL 5 AY HAPİS CEZASI İSTEDİ

Savcı o polis için 22 yıl 5 ay hapis cezası istedi
06 Şubat 2019 Çarşamba 00:00

.

Geçtiğimiz yıl  Nisan ayında merkez Nilüfer ilçesindeki Hasanağa Şehit Piyade Er Kadir Çavuşoğlu İlkokulu'nda İddiaya göre, polis memuru İlhan Özcan,  çocuklarına eziyet edildiği gerekçesiyle okul müdürü Tülay Taş ve yardımcısı Sinan Delibaş ile tartıştı. Tartışma sırasında tabancasını çeken Özcan, Taş ve Delibaş'a ateş etti. Saldırıda, okul müdürü belinden, yardımcısı da bacağından yaralandı.Polis İlhan Özcan, 'adam öldürmeye teşebbüs' suçundan tutuklandı.


Bursa 12'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde iki kez ömür boyu hapis cezası istemiyle açılan davanın bugünkü duruşmasında  mütalaa veren cumhuriyet savcısı, okul müdürü Tülay Taş ile müdür yardımcısı Sinan Delibaş’a karşı silahla yaralama olayına 'Kasten yaralama ve kasten başkasının vücuduna acı veren veya sağlığının ya da algılama yeteneğinin bozulmasına neden olma' suçlarından 22 yıl 5 ay hapis cezası istedi.

Mahkeme heyeti, çocuklarının rahatsızlığını öne süren İlhan Özcan'ın tahliye talebini reddederek, duruşmayı karar verilmek üzere Mart ayına erteledi.

Bu haber 1730 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ