15 Ekim 2018 Pazartesi 12:36
 
  • 5,842 TL

  • 6,765 TL

  • 229,39 TL

  • 97.810

Öncekiler Sonrakiler

TEK GECELİK EVLERE POLİS OPERASYON YAPTI

Tek gecelik evlere polis operasyon yaptı
22 Kasım 2017 Çarşamba 00:00

Polis 64 evi kontrolden geçirildi ceza yağdırdı

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri ilimizde faaliyet gösteren 'gündelik evlere' operasyon yaptı.


Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde ülke genelinde otel gibi kullanılmaya başlanılan rezidans, apart daire ve stüdyo evler şeklindeki evleri denetimden geçirdi.


Emniyetten yapılan yazılı açıklamada şu görüşlere yerverildi.


Ülke genelinde rezidans, apart daire ve stüdyo evler şeklinde günübirlik evler otel gibi kullanılmaya başlanılmış, bu gibi yerlerin mülk sahipleri tarafından doğrudan kiraya verildiği gibi emlakçılar aracılığıyla da yüz yüze veya internet üzerinden kiraya verildiği tespit edilmiş, bu tür yerlerde terör örgütü mensuplarının örgütsel faaliyet yürütebilecekleri göz önünde bulundurularak terörle mücadelenin etkin bir şekilde yürütülmesi, genel asayiş ve kamu düzeninin korunması, adli ve idari işlemlerin yapılması, amacıyla genel güvenlik ve sağlık açısından risk teşkil eden unsurların engellenmesi, suça karışmış kişilerin takibi, yakalanması ve kayıt dışı ekonomi ile mücadele noktasında Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde Ülkemiz Genelinde “Günübirlik Kiralanan Evler” e yönelik uygulama 20.11.2017 Pazartesi Günü 08:00 ile 21.11.2017 Günü 08:00 saatleri TEM Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlükleri ekiplerinden oluşan (28 ) Ekip ( 153) personel tarafından yapılmıştır.

Yapılan Uygulamada;
Toplam ( 64 ) Günübirlik ev kontrol edilmiştir. 
Evlerde konaklayanlara veri girişi yapmadığı tespit edilen 7 İşletmehakkında tutanak tanzim edilmiştir.Bu işletmelerden ilk kez veri göndermeyen 4 işletme hakkında toplam 20.764 TL, idari yaptırım kararı uygulanmış, 3 işletmenin 2. Kez veri göndermediği tespit edilmesi nedeni ile faaliyetine son verilmesi için Ruhsat Vermeye Yetkili idareye bildirimi yapılmıştır.
Kimlik Bildirim Sistemine dahil olmadığı tespit edilen 1 işletme hakkında 10.383 TL idari yaptırım kararı uygulanmıştır.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü olarak ilimiz genelinde faaliyet gösteren “GÜNÜBİRLİK EVLERE”  yönelik çalışmalarımız kararlılıkla sürdürülecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bu haber 1929 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET