27 Şubat 2020 Perşembe 10:52

TÜRK POLİSİNDEN SINIR ÖTESİ FETÖ OPERASYONU

Türk Polisinden sınır ötesi FETÖ operasyonu
12 Şubat 2020 Çarşamba 00:00

Türkiye ilk kez yabancı bir ülkeye, polis gönderiyor

Türk polisi, Sırp sınır kapılarında kendi üniforması ile kontroller yaparak, Yunanistan ve Bulgaristan üzerinden Sırbistan’a giden ve Avrupa’ya geçmek isteyen FETÖ terör örgütü üyelerini yakalamaya çalışacak.

Sınır komşusu olmadığımız Sırbistan’a gidecek olan polis, Sırp güvenlik güçleri ile gümrük kapılarında ortak devriye görevi yapacak.


Sözcü’den Emin Özgönül’ün haberine göre Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Sırbistan Başbakan Yardımcısı Stefanoviç’in imzaladığı anlaşma, 7 Şubat günü TBMM Başkanı Mustafa Şentop’a kanun teklifi olarak Meclis’e sunuldu.

Teklifin gerekçesinde, “Sırbistan ile ortak devriye yürütülmesi, sahte seyahat belgeleri ile Avrupa ülkelerine kaçma teşebbüsünde bulunabilecek FETÖ üyelerinin tespitinde faydalı olacaktır” denildi.

Anlaşmaya CHP de destek verdi. TBMM Dışişleri Komisyonu üyesi ve Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer “Sırbistan’dan karayolu ile geçişler yıllardır problemli oluyor. Anlaşma özellikle gurbetçilerimizin sorunlarının çözümüne katkı sağlar” dedi.

SIRP POLİSİ DE TÜRKİYE'DE GÖREV YAPABİLECEK

Anlaşma ile Sırp polisi de kendi yurttaşlarının Türkiye'de katıldığı etkinlikler, göçmen kaçakçılığı ve asayiş konularında işbirliği için, kendi üniformaları ile ve silahsız biçimde Türkiye sınır kapılarında görev yapabilecek. Türkiye ve Sırbistan polisi, kendi ülkelerindeki turistik bölgeler ile etkinlik ya da işbirliği projeleri nedeniyle de taraf ülkeye gönderilip, ortak çalışma görevinde bulunabilecek.

Bu haber 1704 defa okundu

DİĞER HABERLER

Komiserlik sınavında usulsüzlük yapmışlardı

Komiserlik sınavında usulsüzlük yapmışlardı

Mahkeme 15 polis hakkında kararını verdi

'Zavallı polisler'

'Zavallı polisler'

.

Tütün kaçakçıları Jandarma'ya takıldı

Tütün kaçakçıları Jandarma'ya takıldı

Jandarma 500 BİN Liralık kaçak tütün ele geçirdi

Sürücüler bu haber sizin için

Sürücüler bu haber sizin için

Yediğiniz cezalar bir tık uzağınızda

2 Polis yaralandı

2 Polis yaralandı

Geçmiş olsun

Sana da 'Eyvallah Rıza Baba'

Sana da 'Eyvallah Rıza Baba'

Diziyi bırak gerçek hayata bak

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ