bil anakolej
04 Temmuz 2020 Cumartesi 21:19

VE O POLİS CEZA ALDI

Ve o Polis ceza aldı
08 Mart 2019 Cuma 22:00

.

Eski sevgilisi tarafından otel odasında öldürülen Vatan Şaşmaz'ın kanlı görüntülerini servis eden polise 1 yıl 5 ay hapis cezası verildi.


İstanbul 39 asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya 19 aydır görevden uzaklaştırılan polis memuru Faruk K. katıldı, diğer sanıklar ise duruşmaya gelmedi.


19 AYDIR POLİSLİKTEN UZAKLAŞTIRILDIM

Mahkeme sanık Faruk K.'dan son savunmasını yapmasını istedi. Faruk K., "Olayın başından sonuna hiçbir suç işleme kastıyla hareket etmedim. Zerre kadar menfaatim olmadı. Maddi ve manevi olarak en çok zarar gören benim. 19 aydır mesleğimden uzaklaştırıldım. Beraatımı istiyorum." dedi.POLİS MEMURU TOPLAM 1 YIL 5 AY HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI
Mahkeme, sanık polis memuru Faruk K.'yı "Görevi Kötüye Kullanmak, Gizliliği ihlal ve Ses veya Görüntüleri kaydetme ve nakletme" suçlarından toplam 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı.

CEZALAR ERTELENDİ
Sanık polis memuru Faruk K.'nın eşinin de arasında bulunduğu diğer 3 sanık ise "Ses veya Görüntüleri Kaydetme ve nakletme" suçundan ayrı ayrı 2 ay 15'er gün hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme, sanıklara verdiği hapis cezaları ile ilgili olarak hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına da karar verdi.
Bu haber 2065 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ