hyundai
15 Ekim 2019 Salı 13:14

YENİ EMNİYET MÜDÜRÜ AKP'DEN ADAY OLMUŞ

Yeni Emniyet Müdürü AKP'den aday olmuş
20 Eylül 2019 Cuma 08:00

.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile yayınlanan yeni kararname ile 49 ilin emniyet müdürü değişti. Kararname ile Kocaeli Emniyet Müdürü Necati Demirci Kastamonu iline atanırken Şanlı Urfa Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu Kocaeli iline atandı.

 

Kocaeli'ye atanan Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, 7 Haziran 2015 milletvekili genel seçimlerinde AK Parti'den Kars Milletvekili aday adayı olmuştu.

 

AK PARTİ'DEN ADAY ADAYI OLDU
2013 yılında 1. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine terfi ederek Polis Başmüfettişi olan Veysel Tipioğlu 2014 yılında Muğla’ya İl Emniyet Müdürü olarak atandı. Veysel Tipioğlu Polis Akademisini bitirdikten sonra Beykent Üniversitesi “Yönetim ve Organizasyon” alanında yüksek lisansını tamamlamış ve halen Marmara Üniversitesi Türkiyat Enstitüsü “Genel Türk Tarihi” bölümünde doktora çalışmalarına devam etmektedir. Amerika ve İngiltere’de çeşitli mesleki seminerlere katılan ve orta derecede İngilizce bilen Tipioğlu, evli ve iki çocuk babasıdır. Siyasi kimliğiyle de tanınan Tipioğlu, Muğla İl Emniyet Müdürü iken görevinden istifa etmiş ve 7 Haziran 2015 milletvekili genel seçimlerinde AK Parti'den Kars Milletvekili aday adayı olmuştu.

 

Bu haber 952 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ