17 Haziran 2019 Pazartesi 07:07
 
Öncekiler Sonrakiler

YILLAR ÖNCESİNDEN FETÖ’CÜ OLDUĞU BİLİNİYORMUŞ!

Yıllar öncesinden FETÖ’cü olduğu biliniyormuş!
04 Ağustos 2018 Cumartesi 09:56

15 Temmuz‘dan sonra firar eden FETÖ imamı Adil Öksüz’ü arayan özel ekibin başındayken tutuklanan, uzun yıllar Kocaeli’de görev yapan, eski Sakarya Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Ercan Özoğluöz’ün FETÖ’cü olduğuna dair 2014’te verilen bir ifade ortaya çıktı.

FETÖ dosyalarına giren bu ifadede Özoğluöz’ün, Fetullah Gülen’in Altunizade’deki merkezine getirilen isimlerden biri olduğu belirtiliyor.

Eski komiser Tamer Topsakal, 25 Kasım 2014’te Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde ‘müşteki’ sıfatıyla ifade verdi. Eski bir FETÖ mensubu olduğunu söyleyen Topsakal, örgütün talimatlarını yerine getirmediği için kumpasla 2004’te Emniyet’ten ihraç edildiğini ve bildiklerini anlatmak istediğini belirtti.

Topsakal, 98 sayfalık ifadesinde ABD’de firari olan Emre Uslu’nun da aralarında olduğu FETÖ’cü polislerin ismini verdi, faaliyetlerini anlattı, imamlarını deşifre etti. Topsakal’ın ismini verdiği FETÖ’cü polislerinden biri de Ercan Özoğluöz’dü. FETÖ’nün emniyet içindeki yapılanmasında beraber bulunduklarını söyleyen Topsakal, ifadesinde Özoğluöz’den beş kez söz etti.


Topsakal, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ifadesinde verdiği FETÖ’cü isimlerin çoğunun görevde olduğunu, hatta FETÖ operasyonlarını yöneten birimlerde görev aldığını belirterek 1 Aralık 2017’de ek ifade verdi. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’nde uzun yıllar görev yapan Sakarya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi eski Müdürü Ercan Özoğluöz,  2017 yılının mayıs ayında çıkarılan KHK ile görevden alınmıştı. Ercan Özoğluöz, dönemin Kocaeli İl Emniyet Müdürü Hüseyin Namal’ın özel kalem müdürlüğünü yaptıktan sonra Sakarya KOM müdürü olarak atanmıştı.


“Kripto unsurlarının hâlâ faaliyet gösterdiğinin en açık delilidir”
Topsakal ifadesinde, “2014’teki ifademde geçen isimlere ilişkin soruşturma yapılmamıştır. İfadem Personel Daire Başkanlığı dahil olmak üzere merkez teşkilatına iletilmiştir. İfademdeki FETÖ üyesi emniyet müdürlerini içeren listenin, 2015’te terfi kurulu toplanmadan önce teslim edildiği ancak tamamına yakınının terfi ettirildiği bilinen bir gerçektir. Bu durum örgütün kripto unsurlarının hâlâ faaliyet gösterdiğinin en açık delilidir” dedi.

Topsakal’ın sözlerinin doğruluğu geçen ay ortaya çıktı. Darbe girişiminden sonra Adil Öksüz’ü aramak için oluşturulan ekibin başına getirilen Özoğluöz, FETÖ üyesi olduğu gerekçesi ile tutuklandı.


 Rütbeyi Gülen’den almış

Eski komiser Topsakal, ifadesinde Özoğluöz’ün, polis koleji hazırlık D sınıfı kaynaklı FETÖ’cüler listesinde olduğunu, cemaat toplantılarına gittikleri devreleri arasında yer aldığını aktardı.


Topsakal ayrıca, 1997’de polis kolejinden mezun olmalarının ardından örgüt elebaşı Fetullah Gülen’in İstanbul’da kaldığı Altunizade’deki merkeze giderek okunmuş rütbeleri elinden alan isimlerden birinin de Özoğluöz olduğunu söyledi.


Özoğluöz’ün Ankara Emniyet Müdürlüğü Personel Şube’de görevlendirildiğini, çok fazla İngilizce bilmemesine rağmen sınavı kazanarak ABD’ye yüksek lisansa gittiğini anlatan Topsakal’ın ifadesi, FETÖ soruşturması yapan tüm birimlere gönderildi. Hatta, Ankara’da hazırlanan çatı iddianamesinde bile yer aldı.Bu haber 2318 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ