17 Temmuz 2018 Salı 12:42
 
  • 4,846 TL

  • 5,686 TL

  • 193,24 TL

  • 90.172

Öncekiler Sonrakiler

ZORLA FUHUŞ YAPTIRANLAR YAKALANDI

Zorla fuhuş yaptıranlar yakalandı
18 Ağustos 2017 Cuma 10:00

Polis Kadın Ticaretine dur dedi

Kocaeli Emniyet Müdürlüğüne bağlı Ahlak polisi yaklaşık 2 aydır teknik ve fiziki takip ettikleri fuhuş çetesine yönelik operasyon için düğmeye bastı.


Fuhuş çetesinin Özbekistan, Tacikistan ve Türkmenistan'dan  temizlik işlerinde çalıştırılmak vaadi ile ülkemize getirdiği kadınlara zorla fuhuş yaptırıldığı bilgisine ulaştı.Getirdikleri kadınların  pasaportlarına el koyarak 4 bin dolar dolar borçlandırdıkları ve çaresiz kalan mağdurları bu borcu ödemeleri hususunda fuhşa zorladıkları ortaya çıktı.Geçtiğimiz Salı günü Kocaeli’nin Çayırova, Darıca ve Kandıra ilçeleri ile İstanbul, Kayseri ve Nevşehir illerinde toplam 4 ilde 9 adreste yapılan eş zamanlı operasyonda; Aralarında İnsan Ticareti ve Fuhuş, Belgede Sahtecilik suçlarından 7 ayrı aranma kaydı bulunan E.S, C.Z, S.Ç, M.M, A.B, M.E.Y ve O.B isimli 7 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.


Şüphelilerin ikametlerinde barındırılan Özbekistan, Tacikistan ve Türkmenistan uyruklu toplam 5 yabancı uyruklu kadın tamamlanan işlemlerin ardından  sınır dışı işlemleri için İl Göç İdaresi Müdürlüklerine teslim edildi. Operasyon kapsamında şüphelilerin ev, işyeri ve araçlarında yapılan aramalarda; 1 adet ruhsatsız tüfek, 1 adet kurusıkı tabanca, şüphelilere ait cep telefonu ve sim kartlar, fuhuş çetelelerinin tutulduğu çok sayıda defter ve ajanda ile yurt dışına yapılmış para havalesi dekontları ele geçirildi. Emniyette işlemleri tamamlanan 7 kişi Gebze Adliyesi’ne sevk edildi.
Bu haber 1869 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ