19 Haziran 2019 Çarşamba 00:57
 
Öncekiler Sonrakiler

5'İNCİ KEZ DÜZENLENDİ

5'inci kez düzenlendi
01 Ağustos 2018 Çarşamba 16:00

İnşaat Mühendisleri Odası(İMO) Kocaeli Şubesi, yoğun ilgi üzerine beşinci kez Bilirkişilik Temel Eğitimi düzenledi.

Eğitime inşaat mühendislerinin yanı sıra diğer meslek grupları da katılım sağladı. Bilirkişilik Kanunu kapsamında ‘Bilirkişilik Yönetmeliği’nde yapılan değişiklik nedeniyle “Temel Bilirkişilik Eğitimi” konusunda Adalet Bakanlığı tarafından yetkilendirilmesi üzerine İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi, ‘Temel Bilirkişilik Eğitimi’nin beşincisini geçtiğimiz hafta tamamladı.  İMO Kocaeli Şubesi Eğitim Salonu’nda 4 gün süren eğitim Yard. Doç Dr. Adnan Öner ve Dr. Av. Ersan Atalay tarafından verildi.


Yoğun ilgi

Yoğun ilgi üzerine beşincisini düzenlediklerini belirten İnşaat Mühendisleri Odası yetkilileri; Bilirkişilik Yönetmeliği hükümlerine göre, her türlü bilirkişilik faaliyetinin yapılabilmesi için Bilirkişilik Temel Eğitimi alma ve sertifika sahibi olma şartının getirildiği ve Bilirkişilik Temel Eğitimi, 5 yıllık mesleki kıdem kazanmış kişiler tarafından alınacak olan ve bilirkişilik faaliyetinin yürütülmesi ile ilgili temel, teorik ve pratik bilgileri kapsayacak bir eğitim programı olduğu açıklamasında bulundular.


Bilirkişilik temel eğitim programını tamamlayanlara, sertifika verilecek ve sertifika sahibi olanlar, kendi bölgelerindeki Adli ve İdari Yargı Komisyon Başkanlıkları tarafından yapılan ilandaki diğer şartları da taşımaları halinde, bilirkişilik yapmak üzere başvuruda bulunabileceklerdir.

Bu haber 822 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ