15 Ağustos 2018 Çarşamba 13:49
 
  • 6,088 TL

  • 6,905 TL

  • 226,96 TL

  • 92.079

Öncekiler Sonrakiler

5'İNCİ KEZ DÜZENLENDİ

5'inci kez düzenlendi
01 Ağustos 2018 Çarşamba 16:00

İnşaat Mühendisleri Odası(İMO) Kocaeli Şubesi, yoğun ilgi üzerine beşinci kez Bilirkişilik Temel Eğitimi düzenledi.

Eğitime inşaat mühendislerinin yanı sıra diğer meslek grupları da katılım sağladı. Bilirkişilik Kanunu kapsamında ‘Bilirkişilik Yönetmeliği’nde yapılan değişiklik nedeniyle “Temel Bilirkişilik Eğitimi” konusunda Adalet Bakanlığı tarafından yetkilendirilmesi üzerine İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi, ‘Temel Bilirkişilik Eğitimi’nin beşincisini geçtiğimiz hafta tamamladı.  İMO Kocaeli Şubesi Eğitim Salonu’nda 4 gün süren eğitim Yard. Doç Dr. Adnan Öner ve Dr. Av. Ersan Atalay tarafından verildi.


Yoğun ilgi

Yoğun ilgi üzerine beşincisini düzenlediklerini belirten İnşaat Mühendisleri Odası yetkilileri; Bilirkişilik Yönetmeliği hükümlerine göre, her türlü bilirkişilik faaliyetinin yapılabilmesi için Bilirkişilik Temel Eğitimi alma ve sertifika sahibi olma şartının getirildiği ve Bilirkişilik Temel Eğitimi, 5 yıllık mesleki kıdem kazanmış kişiler tarafından alınacak olan ve bilirkişilik faaliyetinin yürütülmesi ile ilgili temel, teorik ve pratik bilgileri kapsayacak bir eğitim programı olduğu açıklamasında bulundular.


Bilirkişilik temel eğitim programını tamamlayanlara, sertifika verilecek ve sertifika sahibi olanlar, kendi bölgelerindeki Adli ve İdari Yargı Komisyon Başkanlıkları tarafından yapılan ilandaki diğer şartları da taşımaları halinde, bilirkişilik yapmak üzere başvuruda bulunabileceklerdir.

Bu haber 655 defa okundu

DİĞER HABERLER

Bulut'tan 'Dolar' açıklaması

Bulut'tan 'Dolar' açıklaması

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, dolar kurunda yaşanan hareketlilikle ilgili açıklama yaptı.

Konut Satışları İstatistikleri açıklandı

Konut Satışları  İstatistikleri açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı Kocaeli Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlanan; Türkiye Geneli ve Bölge Müdürlüğü, 2018 Yılı Temmuz ayı Konut Satışları İstatistiklerini açıkladı.

Türkiye’den birçok ABD ürününe ek vergi

Türkiye’den birçok ABD ürününe ek vergi

ABD menşeli bazı ürünlerin ithalatında ek mali yükümlülük oranlarının yüzde 100 artırılmasına dair Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Son dakika haberine göre birçok ürünün vergisi artırıldı...

Bakanlıktan son dakika açıklaması...

Bakanlıktan son dakika açıklaması...

.

İşte ABD malı markalar

İşte ABD malı markalar

Amerika menşeli elektronik ürünlere boykot geliyor.

Asgari geçim endeksi sonuçları açıklandı.

Asgari geçim endeksi sonuçları açıklandı.

Türkiye Kamu-Sen Araştırma Geliştirme Merkezi’nin yapmış olduğu 2018 Temmuz ayına ait asgari geçim endeksi sonuçları açıklandı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ