18 Ağustos 2018 Cumartesi 01:45
 
  • 6,019 TL

  • 6,907 TL

  • 231,72 TL

  • 88.735

Öncekiler Sonrakiler

500 BÜYÜK İÇİNDE 82 KOCAELİ FİRMASI VAR

500 Büyük içinde 82 Kocaeli firması var
30 Mayıs 2018 Çarşamba 17:20

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Raporu ile ilgili yaptığı değerlendirmelerde bulunarak, Kocaeli’nin bu yıl 82 firma ile Türkiye’nin en büyük 500 firması içerisinde yer almasının gurur dolu bir tablo olduğunu söyledi.

En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu içerisinde yer alan 82 Kocaeli firmasını kutlayan KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, “İstanbul Sanayi Odası’nın açıkladığı listede, firma merkezlerinin başka illerde olmasından dolayı Kocaelili firma sayısı 35 olarak görünüyor. Merkezleri başka illerde olup, üretimleri ilimizde olan firmaları dikkate aldığımızda 2017 yılında 82 işletmemizin Türkiye’nin en büyük 500 firması içerisinde yer aldığını memnuniyetle görüyoruz. Yeni dönem Oda Meclisimizin Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu içinde yer alan 14 kuruluşun Kocaeli Sanayi Odasına ayrı bir güç kattığını düşünüyorum” dedi.
 
“Kocaeli’nin Türkiye ölçüsünde ikinci sırada”
Üretimde kalite ve katma değerin önemine dikkat çeken Başkan Zeytinoğlu,  Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri ile Kocaeli’nin Türkiye ölçüsünde ikinci sırada olduğunu belirterek, “Son verilere göre Kocaeli, 105 Ar-Ge ve 10 Tasarım Merkezi ile Türkiye sıralamasında İstanbul’dan sonra ikinci sırada yer alıyor. Türkiye genelindeki her 10 Ar-Ge ve Tasarım merkezinin birinin ilimizde yer aldığını memnuniyetle görüyoruz.  Bugün itibariyle baktığımızda Türkiye’nin en büyük 500 firması içerisinde yer alan 82 firmamızın da 23’ünün, yani dörtte birinin Ar-Ge merkezi olduğunu görüyoruz. Bu sayının artması için çaba sarf ediyoruz” dedi.

Bu haber 1133 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kızılay’dan gıda yardımı

Kızılay’dan gıda yardımı

Kızılay Kocaeli Şubesi Kızılay gönüllüleriyle Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi ve konserve kavurma yardımı dağıtımlarını sürdürüyor.

Hazine’den yeni kredi paketi açıklaması

Hazine’den yeni kredi paketi açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanlığı KOBİ'lerin finansmanı için yeni kredi paketi üzerinde çalıştığını söyledi.

Açıklamaya, açıklama getirdi

Açıklamaya, açıklama getirdi

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, KSO Başkanı Zeytinoğlu Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın açıkladığı destek paketlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Büyükşehir’den piyasaya cansuyu

Büyükşehir’den piyasaya cansuyu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bayram öncesi iş yaptığı 340 firmaya 110 Milyon TL ödeme yaptı

Karayolu Trafik Kaza İstatistikleri açıklandı

Karayolu Trafik Kaza İstatistikleri açıklandı

Türkiye’de 182 bin 669 adet ölümlü yaralanmalı trafik kazası meydana geldi

16 maddelik bayram paketi

16 maddelik bayram paketi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, bayram öncesinde sanayici, KOBİ ve girişimciler için 16 maddelik destek ve önlem paketini açıkladı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ