16 Ağustos 2018 Perşembe 09:43
 
  • 5,940 TL

  • 6,806 TL

  • 224,85 TL

  • 90.263

Öncekiler Sonrakiler

DOLAR KURU BAŞ DÖNDÜRÜYOR

Dolar kuru baş döndürüyor
10 Ağustos 2018 Cuma 23:15

.

Türkiye tarihi bir günü daha geride bıraktı. Son bir haftadır dolar kurunda yaşanan hareketlilik dün bir kez daha yukarı ivmelenerek 6,60'a dayandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, dolar kuruna rağmen Türkiye'nin büyüyeceğini söyledi.

Dolar kurunda son bir haftadır baş döndüren bir hareketlilik yaşanıyor. Ekonomistlerin 5 hedefi Ağustos'un ilk haftası geçilerek son iki haftada üst üste rekor kırdı. Önce 5'i geçen dolar ardında 6 lirayı sonrasında da 6.60 seviyesini test etti.

Dolarda tarihi zirve bu kez 6.60 olarak gerçekleşti. Geçtiğimiz ay 4.50 seviyelerinde başlayan dolar Temmuz ayı sonunda 4.88 seviyesini geçerek 5 liraya dayandı.

Merkez Bankası'nın faiz artırmaması Türkiye-ABD ilişkilerindeki gerginlikle birlikte 5 lirayı geçen dolar kuru, Ağustos ayında üst üste rekor kırdı. Son bir yılın en büyük çıkış trendini yaşayan dolar, hafta başında yukarı ivmelenerek önce 5.73 seviyesini ardından da 6 seviyesini geçti. Son iki gündür hareketliliğini sürdüren dolar bugün ise 6.60 seviyesini gördü. Euro ise Türk lirası karşısında bir kez daha değer kazanarak 7.58'e yükseldi.

Bu haber 1101 defa okundu

DİĞER HABERLER

Emekli aylıklarının ödeneceği tarih belli oldu

 Emekli aylıklarının ödeneceği tarih belli oldu

Bayrama sayılı günler kala emekliler maaşların bayram öncesi ödenip ödenmeyeceğini merak ediyordu.

Nestle Türkiye’den açıklama

Nestle Türkiye’den açıklama

Nestle, internet sitelerinde yer alan haberlerde şirketlerinin ve markalarının Amerikan veya İsrail asıllı olduğu yönündeki iddialara açıklık getirdi.

Yüzde 100 Arıtma; Sıfır Kirlilik

Yüzde 100 Arıtma; Sıfır Kirlilik

21 kilometre uzunluğundaki Gebze-Darıca sahil kanalizasyon hattı ve tünel projesi tamamlandı. Böylece Körfez’e artık tek damla Atıksu akmayacak

Bulut'tan 'Dolar' açıklaması

Bulut'tan 'Dolar' açıklaması

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, dolar kurunda yaşanan hareketlilikle ilgili açıklama yaptı.

Konut Satışları İstatistikleri açıklandı

Konut Satışları  İstatistikleri açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı Kocaeli Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlanan; Türkiye Geneli ve Bölge Müdürlüğü, 2018 Yılı Temmuz ayı Konut Satışları İstatistiklerini açıkladı.

Türkiye’den birçok ABD ürününe ek vergi

Türkiye’den birçok ABD ürününe ek vergi

ABD menşeli bazı ürünlerin ithalatında ek mali yükümlülük oranlarının yüzde 100 artırılmasına dair Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Son dakika haberine göre birçok ürünün vergisi artırıldı...

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ