21 Temmuz 2019 Pazar 23:16
 
Öncekiler Sonrakiler

EKONOMİK KRİZİN ENERJİ SEKTÖRÜNE ETKİLERİ PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ekonomik krizin enerji sektörüne etkileri paneli gerçekleştirildi
22 Ocak 2019 Salı 14:49

.

Makina Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi ve Elektrik Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi ile ortaklaşa koordine ettiği  "EKONOMİK KRİZİN ENERJİ SEKTÖRÜNE YANSIMALARI ve NÜKLEER ENERJİ" konulu panel 19 Ocak 2019 Cumartesi günü Saat:14:00 de MMO Konferans Salonunda  gerçekleştirildi.

 

Etkinliği  Enerji kaynaklarımızın yanında Nükleer Enerjinin ne kadar gerekli olabileceği tartışıldı. Fosil yakıtlardan enerji elde ettiğimiz bugünlerde ülkemizde enerji ihtiyacını karşılayacak kurulu gücümüz fazlasıyla bulunmaktadır. İhtiyaçtan fazla yatırımın olduğu bu durumda nükleer enerji santralleri için yapılacak yatırımların maliyetleri, çevreye vereceği zararlar ekolojik dengenin bozulması gibi nedenlerle Nükleer Enerj Santrallerine gerek olmadığı rakamlarla ifade edildi.

 

Yapılacak olan yatırımlara ait maliyetler vatandaş olarak farklı kalemlerle bizlere yansıyacağı görüşlerinin aktarıldığı panelin sunumlarını  EMO Samsun Şb.Önceki dönem Bşk. ElektrikMüh. Mehmet Özdağ Enerji ve İklim Uzmanı Makine Mühendisi Önder Algedik yaptı.

 Bu haber 1853 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ